Rybi kolagen - jak działa i kto powinien go stosować?

04.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zdrowie   #fit   #kolagen   #rybi kolagen   

Osoby interesujące się nowymi odkryciami w medycynie mogą spotkać się interesującym suplementem diety, jakim jest rybi kolagen. Polecany jest dla osób borykających się z problemami ze stawami lub jako środek odmładzający skórę, pomagający zwalczyć cellulit i rozstępy. Jak dokładnie działa i kto powinien go stosować?

 

Działanie kolagenu rybiego

Rybi kolagen ma wiele różnorodnych zastosowań, dzięki czemu rozwiązując jeden problem można przy okazji pomóc przy innym. Dzięki temu może on zastępować inne suplementy diety, które zostały stworzone z myślą o konkretnych schorzeniach, a więc wystarczy przyjmować jeden lek zamiast kilku. Kolagen rybi zasłynął przede wszystkim z właściwości ujędrniających i poprawiających kondycję skóry, jednak nie jest to jego jedyne zastosowanie. Pomaga on bowiem leczyć również bóle stawowe, zapobiega zwiększonemu wypadaniu włosów, zwalcza cellulit i wspomaga gojenie blizn. Dzięki tak dużej ilości zastosowań należy on do grupy wszechstronnych suplementów diety, które poprawiają ogólny wygląd skóry i włosów, a także przeciwdziałają ich przedwczesnemu starzeniu się.

 

Kto może go przyjmować?

Kolagen może przyjmować każdy, jednak ze względu na jego właściwości wskazany jest on głównie dla osób powyżej 30 roku życia. Na ubytki w tym białku są szczególnie narażone kobiety w okresie menstruacji lub po przebytej ciąży, kiedy poziom estrogenów znacząco się mniejsza, a skóra w efekcie staje się wysuszona i wiotka. Mniejszy poziom estrogenów powoduje bowiem zmniejszenie produkcji naturalnego kolagenu. Łatwiej wówczas o wszelkie uszkodzenia w strukturze skóry, które powodują powstawanie głębokich zmarszczek, rozstępów i cellulitu. Rybi kolagen odpowiada za odżywienie skóry w okresach, kiedy organizm najbardziej tego odżywienia potrzebuje. Ubytki tego białka zostają szybko uzupełnione przy suplementacji, co w wielu przypadkach zapobiega powstaniu uszkodzeń.

 

Rybi kolagen na osłabione włosy

Ten suplement diety poprawia nie tylko wygląd skóry, ale wpływa również pozytywnie na włosy. Kolagen wiąże bowiem pierwiastki we włosach, odpowiadając za ich wytrzymałość i zdrowy wygląd. Co prawda nie jest on suplementem bezpośrednio odpowiadającym za poprawę kondycji włosów, jednak można to uznać za swoisty "efekt uboczny". Jak wiadomo, na zwiększone wypadanie włosów, tak samo jak na pogorszenie stanu skóry wpływ ma mniejszy poziom estrogenów, tak więc lecząc skórę jednocześnie poprawiamy stan włosów.

 

Idealny suplement diety przy menopauzie

Ze względu na powyższe właściwości, rybi kolagen jest doskonałym środkiem dla kobiet w okresie przekwitania. Zapobiegają one wielu problemom ze skórą, której zdrowy wygląd jest niezwykle ważny dla kobiet i pozwala im na zachowanie pewności siebie w tym trudnym dla nich okresie. Ten suplement diety polecany jest również dla kobiet po przebytej ciąży, jednak ze względu na to, że zdecydowana większość z nich karmi wówczas piersią, każdy przyjmowany lek warto skonsultować ze specjalistą, który wskaże czy przyjmowanie go nie wpłynie negatywnie na zdrowie dziecka.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy z kolagen.info

 

 

To może Cię także zainteresować:
Nowotwory tarczycy – rosnące zagrożenie dla młodych ludzi
SPA to ukojenie nie tylko dla ciała
Zgrzytanie zębami – jaki jest powód i jak temu zapobiec?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze