Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego”

08.08.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#rajd   #rower   #pamięć   #historia   #powstanie   

Nawiązując do setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu organizuje Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego”.

 

Udział w wydarzeniu jest możliwy w dwojaki sposób: chętni mogą zaplanować dowolną trasę rowerową z zastrzeżeniem odwiedzenia po drodze przynajmniej jednego miejsca pamięci związanego z Powstaniem Wielkopolskim. Uczestnicy mogą także skorzystać z trasy opracowanej przez organizatora na trasie: Pomnik Zdobywców Lotniska Ławica w Poznaniu – Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Niezależnie od obranego wariantu wszyscy spotykają się na mecie rajdu 18 sierpnia o godzinie 11:30 w Muzeum w Lusowie. W programie przewidziany jest posiłek dla uczestników, zwiedzanie ekspozycji Muzeum oraz cmentarza, gdzie spoczywa generał Józef Dowbor Muśnicki. Dla każdego uczestnika przygotowano publikację dotyczącą Powstania Wielkopolskiego.

Prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Na zgłoszenia czekamy do 15 sierpnia 2018 roku, wypełnione karty zgłoszenia należy przesyłać na adres: witold.sobocki@ipn.gov.pl.

PLIKI DO POBRANIA

Regulamin rajdu

Karta zgłoszenia

 

 

 

To może Cię także zainteresować:
Rower elektryczny - czy taki zakup się opłaca?
Piknik rodzinny „My Polacy 1918-2018” – Poznań, 15 sierpnia 2018
Rozmowa współczesności z przeszłością

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu | foto: pixabay.com

Komentarze