Psi stres - co go wywołuje?

30.01.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #ogród   #pies   #stres   

Psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Pomimo tego, że praktycznie każdy o tym wie, to wciąż wiele osób zaniedbuje właśnie tę wiedzę. Tak naprawdę coraz większa liczba osób pragnie posiadać czworonoga, ponieważ jesteśmy zdania, że to właśnie one wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie, jak i również na zachowanie.

 

Przede wszystkim jest posiadanie psa to szereg obowiązków, do których musimy się przyzwyczaić. Same początki bywają nieprawdopodobnie skomplikowane, jednocześnie należy mieć świadomość, że w momencie gdy już się oswoimy to przez cały czas należy pamiętać o tym, że pies to żywe zwierzę. Dlatego ma lęki jak i każdy człowiek. Tylko poprzez odpowiednie zachowanie, jak i również działanie można będzie mu pomóc je przezwyciężyć. Czego tak naprawdę boi się pies, oraz co go stresuje? Przede wszystkim bardzo wiele psów odczuwa stres związany z tym, że pozostają same na cały dzień w domu.

Szczególnie bardzo duże znaczenie może to mieć w przypadku psów wziętych ze schroniska, stąd też warto jest uważniej na takiego typu możliwości popatrzeć. Być może od samego początku można będzie zostawiać pieska na jakiś czas samego w domu i co jakiś czas wydłużać ten dystans. Dzięki temu będzie miał pewność co do tego, że wrócimy do niego. Kolejną niezwykle stresującą sytuacją jest zmiana miejsca zamieszkania, wiadomo, że zarówno w przypadku ludzi jak i zwierząt w pewnym sensie istnieje przywiązanie do danego miejsca, czy też ludzi. Dlatego taka zmiana będzie mogła wpływać stresująco. również stresująco może wpływać pojawienie się nowego mieszkańca, ponieważ jest to pewnego rodzaju zaburzenie rytmu codziennego, który zostanie zmieniony.

Jeśli chodzi o sporadyczne sytuacje, to oczywiście należy wymienić tutaj fajerwerki, których jest z roku na rok coraz więcej. Niestety psy mają o wiele bardziej czulszy słuch, co oznacza, że dla nich jest to prawdziwą katorga. By można było im wtedy ulżyć, bardzo ciekawym rozwiązaniem wydaje się tutaj skorzystanie z możliwości jakie dają tabletki uspakajające, jakie można zakupić u weterynarza. Jeśli pies jest niespokojny, gdyż ktoś wystrzeli jedna fajerwerk, to przede sylwestrem warto jest zrobić znacznie większy zapas. Tylko i wyłącznie od nas samych, jak i również od naszego podejścia będzie mogło zależeć w jaki sposób na to wszystko popatrzymy. Jednocześnie należy mieć świadomość co do tego, że mimo wszystko każdy pies jest inny. Ciężko jest określić co danego osobnika będzie stresowało.

Te sytuacje, jakie zostały wyżej wymienione są dość ogólne, dlatego jedne psy będą na coś takiego reagowały a inne nie. Najważniejsze jest tutaj to, by mimo wszystko obserwować swojego pieska, by można było zobaczyć, w jaki sposób to wszystko się zmienia, oraz jak właściwie można będzie mu pomóc w sytuacji która go stresuje. Od czasu do czasu to wszystko będzie mogło się pozmieniać, jednocześnie powinniśmy to wszystko sobie zaobserwować, by można było podjąć właściwa decyzję. Zobaczymy, że można będzie naprawdę szybko zapewnić bardzo duży komfort naszemu zwierzakowi.

 

Portal psi-interes.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

 

To może Cię także zainteresować:
Balkon – odkryty, przeszklony, zabudowany, a może z siatką? Jaki wybrać?
Jak łączyć kolory ścian w mieszkaniu? Praktyczne porady i inspiracje
Jak urządzić kuchnię – inspiracje

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze