Przygotowanie do remontu? To proste!

22.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom & ogród   #remont   #przygotowanie   

Remont to wzywanie. Niezależnie czy decydujemy się na odświeżenie kolorową farbą jednego pokoju, czy też remontujemy swoje mieszkanie od podstaw. Najłatwiej byłoby wyprowadzić się na ten czas do innego lokum. Razem z całym swoim dobytkiem. Niestety często nie mamy takiej możliwości. Pozostaje nam dobry plan, który uwzględni kolejność, w jakiej będą remontowane poszczególne pokoje i inne pomieszczenia. A na koniec, równie ważne, zabezpieczenie wszystkich przedmiotów. Pakowanie w pudełka i nie tylko. W jaki sposób uczynić to skutecznie?

 

Kartonowe pudła to podstawa

Do pakowania zdecydowanej większości elementów z naszego dobytku, świetnie nadają się pudła kartonowe. Można ich poszukać w sklepach, które często pozbywają się kartonów po wypakowanych na półki produktach. Równie dobrze można pokusić się o zakup kartonów, w różnych rozmiarach. W porównaniu do tego, jak łatwo uszkodzić cenne rzeczy, które nie są odpowiednio zabezpieczone, wydatek na karton jest naprawdę niewielkim.

Pudełka kartonowe to różne rozmiary oraz grubości, jak i sposób wykonania. Im cięższe elementy przeznaczone do zabezpieczenia, tym wytrzymalszy karton będzie niezbędny. Warto postawić w takim wypadku także na mniejsze pudła, bo łatwiej będzie je przenosić. W tych nieco większych można znaleźć miejsce dla średnio ciężkich bądź lekkich elementów. Małych czy dużych. Dodatkowo dobrze jest postawić na przekładki bądź wypełniacze, dzięki którym w kartonach nie pozostają wolne przestrzenie i luki. Zapakowane elementy są więc zabezpieczone przed uszkodzeniami, między innymi ze względu na wyeliminowanie ryzyka obijania się o siebie.

Folia bąbelkowa i folia stretch

Gdy mamy już podstawę w postaci kartonów, warto zwrócić uwagę na folie – bąbelkową oraz stretch. Ta pierwsza doskonale chroni najdelikatniejsze elementy. Z kolei folia stretch, poza zabezpieczeniem, zapewnia stabilizację. Można jej użyć do zabezpieczenia kilku kartonów, by ustawione jedno na drugim nie pospadały.

Folię stretch nierzadko wykorzystują podróżujący samolotami. Do czego? By zminimalizować obszerność chociażby ubrań, co jest ważne, ze względu na ograniczenia bagażowe. Tę właściwość folii można wykorzystać także podczas przygotowania do domowego remontu. Zamiast kupować worki próżniowe, wystarczy opakować w folię odzież, która w najbliższym czasie nie będzie nam potrzeba. Właściwości folii stretch zadziałają w podobny sposób, jak worki próżniowe.

Taśma klejąca w zestawie

Przygotowując się do remontu musimy pamiętać nie tylko o kartonach czy folii, ale i taśmach klejących. Wytrzymałych, o dobrych właściwościach klejących. Dobierając je również pod kątem szerokości. Inna bowiem sprawdzi się przy zabezpieczaniu kartonów, a inna do kopert, w których możemy przechować między innymi biżuterię.

Kupujemy pojedyncze produkty, dobierając je do swoich potrzeb, z drugiej zaś strony możemy poszukać kompletnych zestawów. Takich, w których znajdą się kartony, folie, nożyczki, nożyki do cięcia czy flamastry do podpisywania. To również opcja warta przemyślenia.

Więcej o tego typu produktach i możliwościach ich zastosowania, pod adresem witryny internetowej http://www.m-kwadrat.pl

To może Cię także zainteresować:
Kredyt na remont czy pożyczka? Co wybrać?
Skuteczna ochrona drzwi wejściowych przed czynnikami atmosferycznymi
Kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne - czym się charakteryzują?

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze