Przedpokój z cegłą – czy i kiedy warto?

06.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #ogród   #przedpokój   #cegła   #wystrój   

W polskich mieszkaniach przedpokoje mogą mieć różne formy. Mogą skrajnie różnić się wielkością i kształtem. Zdarza się, że pomijamy przedpokój przy aranżacji wnętrza – zupełnie niesłusznie. Chociaż służy on jedynie do przechodzenia do kolejnych pokoi, pamiętajmy, że jest pierwszym pomieszczeniem, które widzimy po wejściu do mieszkania. Pierwsze wrażenie ma często kluczową rolę, dlatego dobrze jest zadbać o to jak prezentuje się nasz przedpokój. Jedną z ciekawszych dekoracji, które możemy wykorzystać w tym pomieszczeniu są płytki z cegły.

 

Płytki z cegły jako ozdoba przedpokoju?

Współcześnie jednym z powtarzających się motywów aranżacji przedpokoju jest cegła. Płytki z cegły niewątpliwie stanowią bardzo atrakcyjną dekorację. Polecane są przede wszystkim wówczas, kiedy przedpokój jest większy i utrata kilkunastu centymetrów mu nie zaszkodzi. W przypadku pomieszczania o niewielkich gabarytach mogłyby go dodatkowo zmniejszyć, co jest zjawiskiem niepożądanym. Cegła ze względu na właściwości izolacyjne to znakomity wybór, kiedy zależy nam, żeby przedpokój był ciepły i dobrze wyciszony.

Dzięki płytkom z cegły możemy nieco zmienić kształt przedpokoju – jeżeli jest zbyt długi dzięki niej go skrócimy. W przypadku bardzo wysokiego mieszkania wskazane jest położenie płytek z cegły na suficie.

Do przedpokoju sprawdzą się płytki w różnych kolorach. Wybór konkretnego jest uzależniony od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Pamiętajmy jedynie, że cegła nie powinna pokryć wszystkich ścian w przedpokoju. Wchodząc do takiego wnętrza prawdopodobnie odczuwalibyśmy przytłoczenie. Część ścian znajdujących się w otoczeniu cegły powinna być pokryta farbą lub tapetą pasującym do wystroju wzornictwie.

Zdecydowaną zaletą użycia płytek ceglanych w przedpokoju jest łatwość w ich utrzymaniu. Po impregnacji przeznaczonym do tego celu preparatem płytki będą odporne na zabrudzenia. Nie straszny im również upływ czasu.

Pomysły na przedpokój z cegłą

Cegła optycznie zmniejsza pomieszczenie, jednak możemy odwrócić ten efekt wprowadzając do niego lustra. Bardzo interesujące rezultaty uzyskamy przecinając ściany z cegły lustrami na całej wysokości. Aranżacja ta będzie wyglądała jeszcze korzystniej, kiedy zadbamy o punktowe oświetlenie. Dekoracje do przedpokoju takie jak obrazy warto wyeksponować wieszając na ścianie wyłożonej płytkami z cegły.

Do cegły pasują różnorodne materiały – zarówno te naturalne jak:

- drewno,
- szkło,
- metal,

jak i tworzywa sztuczne. Warto wykorzystać to w naszym przedpokoju. Dobrym pomysłem jest przymocowanie do ceglanej ściany metalowych lub drewnianych wieszaków. Będzie się na niej świetnie prezentować również efektowne oświetlenie.

Cegła pozwala na stworzenie zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza. Końcowy efekt jest zależny od tego z jakimi materiałami ją połączymy. Płytki z cegły będą znakomicie wyglądały w przedpokoju urządzonym w stylu minimalistycznym, gdzie brak zbędnych ozdób. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać je w miejscu, gdzie zgromadziliśmy wiele przedmiotów.

 

W przygotowaniu artykułu pomogła strona paulbunyan.pl.

 

To może Cię także zainteresować:
Balkon – odkryty, przeszklony, zabudowany, a może z siatką? Jaki wybrać?
Jak łączyć kolory ścian w mieszkaniu? Praktyczne porady i inspiracje
Jak urządzić kuchnię – inspiracje

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze