Projekt “Gwiazdy w dłoniach” w Pestkownicy

18.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #gwiazdy   #astronomia   #sławomir matz   

Ostatnimi czasy reasumując wszystkie moje dotychczasowe działania popularyzatorskie postanowiłem stworzyć coś na wzór własnej marki. Wbrew pozorom nie myślę tutaj o firmie, ale o chwytliwej nazwie z którą chciałbym być utożsamiany. W taki właśnie sposób powstał projekt “Gwiazdy w dłoniach”, pod którego nazwą od niedawna działam.

 

sm
Sławomir Matz
Popularyzator astronomii, finalista akcji "It's your life just take It", autor wielu blogów oraz artykułów prasowych.

Dnia 15 kwietnia 2017 roku odpowiadając pozytywnie na otrzymane zaproszenie postanowiłem odwiedzić gości rezydencji nad jeziorem “Pestkownica”. Biorąc pod uwagę fakt, iż dotychczas odwiedzałem jedynie okoliczne miejscowości - wspomnianą podróż uznać można niemalże za wyprawę.

Suma sumarum zaplanowane na godzinę 17-stą spotkanie odbyło się według zakładanego planu. Na początku ujawniłem swoją tożsamość opowiadając zgromadzonym gościom kim jestem i na czym polega mój projekt. W związku z wątpliwą pogodą, która towarzyszyła mojemu wystąpieniu tematem prelekcji były także obiekty, które gołym okiem zaobserwować można na nocnym niebie.

W takim razie nie mogłem pominąć dostrzegalnych planet, galaktyk, mgławic, komet, a także bogatych w kolory zórz polarnych, które czasami widać także z terenów północnej Polski. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak symulacje zaćmień z udziałem Słońca i Księżyca oraz tranzytów, gdzie główną rolę grał Merkury.

Całość przebiegła w sposób sprawny, czego najlepszym dowodem są oklaski, które otrzymałem od publiczności, która skupiała na mojej prezentacji swoją uwagę. Z tego miejsca pragnę podziękować za zaproszenie wyrażając jednocześnie nadzieję na to, że jeszcze wielokrotnie Pestkownicę odwiedzę!

 

To może Cię także zainteresować:
Czy warto kupować opony używane?
Zalety szlifierek akumulatorowych
O czym trzeba pamiętać wyruszając na rower zimą?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: Sławomir Matz

Komentarze