Powiatowy Konkurs Recytatorski

02.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #konkurs   #recytacja   #poezja   #czarnków   

Dwie kategorie, siedemdziesiąt dwóch uczestników i piękne występy. W Czarnkowskim Domu Kultury odbył się XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Kochać poezję” w ramach XXIII Grzybobranek Lirycznych. Na scenie wystąpili uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z naszego powiatu.

 

- Scena została pięknie przystrojona. Wszyscy recytatorzy świetnie poradzili sobie z wierszami. Słuchając prezentowanych wierszy uczniów z prawie wszystkich szkół z naszego powiatu byłem pod ich ogromnym wrażeniem. Każdy bez wyjątku wykazał się dużą odwagą stojąc i recytując na scenie utwór przed tak duża publicznością – mówi Jacek Klimaszewski, wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki - Gratuluję wszystkim uczestnikom. To była czysta przyjemność słuchać takiej recytacji – dodaje.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klas IV-VI szkół podstawowych oraz klas VII i gimnazjalnych. Uczniowie zaprezentowali wcześniej przygotowane utwory przed jury w składzie: Andrzej Ciborski, Karol Kruś, Jan Pertek. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

 

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych:

1 miejsce ex aequo: Alicja Figas z Trzcianki oraz Kinga Burzyńska z Drawska

2 miejsce: Miłosz Bzdręga z Trzcianki

3 miejsce: Alicja Matkowska z Trzcianki

Wyróżnienia: Marta Górzna z Połajewa oraz Maria Kotiuszko z Trzcianki

 

W kategorii klas VII szkół podstawowych i gimnazjalnych:

1 miejsce ex aequo: Krystian Kanclerz z Trzcianki i Zuzanna Kiliszek z Roska

2 miejsce: Wiktor Matuszczak z Roska

3 miejsce ex aequo: Mateusz Klause z Lubasza oraz Julia Kołodziejczak z Czarnkowa

Wyróżnienia: Bartosz Wicher z Czarnkowa, Mateusz Frąckowiak z Roska, Martyna Kaźmierczak z Roska, Kacper Malicki z Trzcianki.

- Te nagrody są jak bardziej ważne i istotne. Jednak najważniejsze było to nasze wspólne spotkanie i to, że każdy z nas odważył się wyjść na scenę i mówić swój tekst. To nie jest łatwe. Organizatorzy i jurorzy naprawdę to doceniają – mówił Paweł Zajda, prowadzący wydarzenie.

 

To może Cię także zainteresować:
Walentynkowa Zbiórka Krwi w Gminie Czarnków
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Joanna Żylińska Starostwo Powiatow w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

Komentarze