Poskromić dwulatka. Zabawki, które zainteresują nawet największego buntownika

22.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta   #dziecko   #zabawki   

Dwuletnie dziecko oprócz tego, że przechodzi owiany złą sławą bunt dwulatka, to jeszcze bardzo intensywnie się rozwija i potrzebuje odpowiednich bodźców i pomocy „naukowych”, które pomogą mu rozwijać zainteresowania, umiejętności i zdolności manualne. Dwulatki najczęściej są bardzo aktywne, zdolność poruszania na dwóch nogach opanowały do perfekcji, dlatego intensywnie ją trenują, wspinając się, gdzie się da, biegając, uciekając rodzicom. Wszystko po to, aby wypróbować swoje długo trenowane umiejętności. Dwuletniemu dziecku trzeba zapewnić sporą dawkę ruchu i rozrywki w ciągu dnia, inaczej wieczorem energia będzie go wręcz roznosić, a razem z nim całe mieszkanie. Jakie zabawki będą odpowiednie dla małego odkrywcy? Takie, które pozwolą trenować skupienie i małą motorykę, a także takie, które pomogą wyzwolić drzemiącą w dziecku energię.

 

Zabawki dla dzieci, które kochają ruch

Aktywne dwulatki kochają biegać, bawić się w berka, rzucać, lub kopać piłką, dlatego wszelkie akcesoria sportowe będą świętym prezentem dla takich dzieci. Pierwsza piłka do gry w piłkę nożną, rakiety do badmintona, rowerek biegowy, hulajnoga, to akcesoria, które pomogą maluchowi rozładować energię, a także ćwiczyć koordynację ruchową i doskonalić zdolności motoryczne. Dwulatkowi można również sprezentować zajęcia w szkółce piłkarskiej czy tenisowej, specjalne zajęcia gimnastyczne dla dzieci lub naukę pływania. Stopień trudności i zaawansowania zależy od stopnia rozwoju dziecka, jednak zawsze warto inwestować w rozwój fizyczny malucha, ponieważ ten rodzaj rozrywki będzie owocował w przyszłości. Jest to szczególnie ważne w czasach, kiedy tak wiele dzieci cierpi na otyłość, a główną rozrywką jest oglądanie bajek lub granie w gry na konsoli. Zamiłowanie dwulatka do ruchu trzeba kultywować i pozwalać mu jak najwięcej czasu spędzać na zajęciach ruchowych.

Chwila skupienia

Dwuletnie dziecko ma juz całkiem dobrze rozwiniętą motorykę małą, dzięki czemu zaczyna coraz lepiej rysować/kolorować, lubi lepić z plasteliny oraz układać klocki czy puzzle i te zajęcia są dla dzieci bardzo korzystne. Układanie puzzli wpływa bardzo dobrze na rozwój mózgu, korzystnie wpływa na koncentrację oraz poprawia spostrzegawczość. Budowanie z klocków, lepienie z ciastoliny, plasteliny czy innych mas plastycznych, a także kolorowanie wspiera rozwój motoryki małej. Wobec tego nowy zestaw ciastoliny z wykrawaczami i foremkami, kolorowanki z ulubionymi bohaterami z bajek lub puzzle ze zwierzątkami czy księżniczkami, będą świetnym prezentem dla dwulatka.

Mowa

Dziecko w wieku dwóch lat ma już całkiem duży zasób słów, potrafi złożyć krótkie zdanie, dzięki czemu całkiem sprawnie idzie mu komunikacja z otoczeniem. Aby wspierać naukę mowy, warto bardzo dużo rozmawiać z dzieckiem i czytać mu. Czytanie pozytywnie wpływa na rozwój mowy oraz wyobraźni, a także uczy koncentracji. Z książek dzieci czerpią nowe słowa, dowiadują się nowych rzeczy, dlatego książeczka również będzie świetnym prezentem dla dwuletniego malucha. Oferta książek dla dzieci jest bardzo bogata, dlatego można wybrać pozycje odpowiednie dla wieku i rozwoju dziecka, a także poruszające problemy, które akurat dotyczą rodziny.

 

 

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi soleibabe.pl

 

To może Cię także zainteresować:
Teledysk ślubny 2019 - zdumiewające inspiracje
Pomysł na biznes, czyli manicure hybrydowy w domu
Rola rodzica w edukacji dziecka

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze