Popularne tatuaże i ich znaczenia

02.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#tatuaż   #ciało   #symbol   

Tatuaże są formą sztuki, która staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Sztuka permanentnego farbowania skóry znana była już od wieków, jednak jej znaczenie oraz wzorce rozwinęły się wraz z kulturą. W dzisiejszych czasach tatuaże stają się coraz modniejsze. Niezależnie od tego, czy masz już kilka tatuaży, czy nadal szukasz swojego wymarzonego wzoru, może jest to czas, byś odkrył znaczenie najbardziej popularnych projektów tatuażu.

 

Chińskie znaki

Miejmy nadzieję, że ci, którzy decydują się na pokrycie swojej skóry chińskimi znakami, rozumieją ich znaczenie. Do najczęściej wybieranych należą symbole żywiołów (ogień, woda, ziemia i powietrze) lub słowa takie jak "śmierć", "życie", "szczęście", czy "wojownik". Niekiedy ludzie wybierają sobie symbol swojego chińskiego znaku zodiaku, takiego jak "smok" lub "koń".

 

Motyle

Delikatny motyl jest wzorem preferowanym przez kobiety. Owady te są symbolem zmiany oraz przemijania czasu. Wielu ludzi, którzy czują się jakby byli niegdyś gąsienicą zmagającą się z jakąś walką i wyszli z niej przekształceni i dużo piękniejsi, decydują się na motyla. Innym znaczeniem może być nietrwałość i potrzeba podążania naprzód pomimo zmagań. Popularne są zarówno proste wzory motyla wytatuowane w dyskretnym miejscu, jak i duże, bardzo jaskrawe formy lub kompozycje składające się z kilku-kilkunastu motyli.

 

Oko Ra

Znane również jako "Oko Horusa" lub wcześniej jako "wedjat" lub "utchat". Oko jest starożytnym symbolem, który niesie ze sobą znaczenie ochrony, władzy i dobrego zdrowia. Horus był egipskim bogiem słońca i jednym z najstarszych bóstw w egipskim panteonie. Słońce było uznawane przez Egipcjan za "wszechwidzące oko"". Innymi słowy, wedjat może być oknem na duszę. Spirala na końcu oka stanowi natomiast rozszerzenie świadomości.

 

Symbole celtyckie

Istnieje wiele celtyckich symboli, takich jak ptaki, krzyże, triquetra, węzły, a każdy z nich ma swoje własne znaczenie. Dla ścisłości, najczęściej wykorzystywane celtyckie wzory obejmują triquetrę oraz węzeł. Te dwa znaki mają bardzo silne znaczenia, takie jak moc, przeznaczenie, mądrość, wytrzymałość, przywództwo i siła. Węzły, w zależności od tego, czy są okrągłe czy kwadratowe, mogą oznaczać podróż po całym świecie lub głębsze zrozumienie siebie.

 

Symbole maoryskie

Maorysi są rdzennymi mieszkańcami Nowej Zelandii, a ich sztuka ciała, a także tatuaże nazywają się moko. Większość tatuażów maoryskich to tatuaże twarzy, ponieważ w ich kulturze, głowa jest najważniejszą częścią ciała. W zależności od tego, gdzie umieszczony jest tatuaż, określa on pozycję społeczną. Typowe projekty obejmują koru (spiralę) - nowe początki i harmonię; hei matau (haczyk rybny) - symbol dobrego stanu zdrowia oraz różne wzory linii formujące się w rybie łuski i zęby.

 

Japońska ryba Koi

W japońskiej kulturze koi to ryba, która stała się smokiem. Kolor ryby koi, kierunek w którym płynie, a także inne jej elementy mają symboliczne znaczenie. Uważa się, że ryba koi, która płynie pod prąd, przeżywa aktualnie trudy, podczas gdy płynącej z nurtem, udało się osiągnąć sukces lub brakuje jej siły, aby ruszyć naprzód. Inne symboliczne znaki obejmują ukończenie transformacji, władzę, niezależność, męskość, przyjaźń i dobrobyt. Czarne koi oznaczają pokonanie przeszkody. Czerwone koi reprezentują miłość - bardzo intensywną, namiętną. Niebieskie koi są płci męskiej i emanują spokojem, a żółte lub złote są symbolem bogactwa i majątku.

 

Kwiaty

Istnieją dziesiątki wspaniałych tatuaży inspirowanych naturą, w tym abstrakcyjne i drobiazgowe tatuaże kwiatów. Osoby będące miłośnikami kwiatów tatuują sobie kwiaty wiśni, orchidei, lilii, sakury, róże. Kwiatowe wzory są oczywiście najbardziej popularne u kobiet. Kwiaty symbolizują cykl życia i śmierci, a nawet odrodzenie. Niektóre z nich mają swoje własne niepowtarzalne znaczenie, tak jak na przykład róża jest symbolem pasji.

 

Nuty

Nuty są popularnym tatuażem wśród muzyków oraz osób, w których życiu muzyka jest bardzo ważna. Pokrycie skóry muzycznymi znakami oznacza głęboką pasję do dźwięku. Nuty są  zazwyczaj skomponowane z innymi elementami, takimi jak klucz wiolinowy, metrum, instrumenty, a nawet elementy natury dopełniające obraz. Nuty są dość elastyczne jeśli chodzi o możliwość zaprezentowania, ale generalnie są one znakiem osoby kochającej muzykę.

 

Masz jakieś tatuaże? Koniecznie napisz, jakie i co oznaczają dla ciebie ich wzory!

Autor: Fit & Fashion

 

To może Cię także zainteresować:
Jak usunąć niechciany tatuaż?
Tatuaż – sztuka czy głupota?
Symbole Świąt. Jemioła

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze