Poprawny wystrój sali weselnej

04.08.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Ogromna liczba kobiet i mężczyzn rok do roku martwi się o organizację wesela. Jest to bardzo rozległe przedsięwzięcie, które musi być zaplanowane od podstaw. Przede wszystkim należy zarezerwować termin w lokalu, który nas interesuje oraz dowiedzieć się o regulaminie i panujących zasadach. Następny krok to przejrzenie inspiracji i wybranie kilku z nich do omówienia. Dekoracja, kolory, kształty i formy są nadrzędnymi elementami w procesie decydowania. Warto ustalić osobiste potrzeby i porozmawiać o oczekiwaniach. Poniżej kilka praktycznych rad będących świetnym drogowskazem dla tych, którzy są na początku weselnej drogi.

 

Rozplanowanie głównych punktów

Istotnymi informacjami decydującymi o wyborze sali weselnej jest przede wszystkim liczba gości. Wybrany lokal musi pomieścić zazwyczaj dużą grupę oraz zapewnić jej wygodę. W zależności czy zapraszane osoby przyjadą z daleka, konieczne jest zaproponowanie noclegu. Sama sala musi być poprawnie przygotowana. Chodzi tu o rozstawienie stolików, krzeseł, kącika ze słodkościami oraz stołu wiejskiego. Jeżeli wśród zapraszanej rodziny i przyjaciół jest sporo dzieci, należy wyznaczyć miejsce do zabawy dla najmłodszych. W sytuacji, gdy wydarzenie przewiduje tańce, konieczne jest zabezpieczenie miejsca na zespół oraz parkiet. Ostatnie lata pokazują, że fotobutki zyskują na popularności. Taka atrakcja również musi zostać poprawnie wkomponowana w całość. 


Kluczowe elementy dekoracyjne

Na początek trzeba określić motyw przewodni będący zgodnym z charakterem wesela i poczuciem estetycznym nowożeńców. Najczęściej określa się go poprzez wybranie ulubionego stylu (boho, glamour, vintage, modern), który będzie nawiązywał do miejsca i pory roku. Do najważniejszych części ozdobnych sali weselnej należą:

  • ściana za plecami pary młodej oraz ich stół,
  • wystrój poszczególnych stolików,
  • wyznaczenie dominujących kolorów,
  • wybór kwiatów i żywych roślin,
  • zaprojektowanie funkcjonalnych detali, jak menu, winietki czy drogowskazy,
  • klimatyczne światło i praktyczne oświetlenie.

Warto wsłuchać się w propozycje menadżera sali, który posiada doświadczenie w organizacji imprez w danym obiekcie. Taka konsultacja nakreśli, jakie akcenty są możliwe lub najczęściej wybierane. Pomocne będzie obejrzenie zdjęć z propozycjami poprzednich aranżacji.


Najgorętsze trendy nadchodzącego roku

Stylistyka sali weselnej przeżywa całkowite odrodzenie. Królują odważne kolory połączone z bogatym złotem lub srebrem. Odchodzi się od klasycznej zastawy, a w to miejsce serwuje się ciekawe talerze czy szkło. Nawet sztućce powinny być małym dziełem sztuki. Całość nawiązuje silnie do natury i rozmaitości roślin. Już nie tylko pastelowe barwy, ale także ciemny granat, burgund i intensywna zieleń wdzierają się na salony. We wszystkim należy osiągnąć złoty środek i nie robić nic wbrew sobie. 

Czy planowanie wyglądu sali weselnej wydaje się niemożliwe? Na pewno tak, jeśli nie podzieli się tego procesu na etapy. Przy ograniczonym czasie i braku wewnętrznej kreatywności należy szukać wsparcia u specjalistów. Zawód konsultantki ślubnej cieszy się coraz większym powodzeniem. Tego typu specjalistka bezbłędnie oceni możliwości na bazie wyznaczonego budżetu i podsunie praktyczne rozwiązania. Jest nieocenioną pomocą przy pilnowaniu terminów oraz odsiewaniu nietrafionych pomysłów. 


Informacje zaczerpnięte z: lesnydwor.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl

Komentarze