Pomysły na zabawy w deszczowy weekend

01.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta & dziecko   #zabawa   #w domu   #deszcz   #nuda   

„W czasie deszczu dzieci się nudzą…” – możemy zanucić wspólnie z Barbarą Kraftówną w deszczowy weekend. Nudzą się nie tylko najmłodsi, a sposobem na walkę z deszczem jest nie tylko śpiew. Oto kilka pomysłów, które zapewnią doskonałą oraz aktywną zabawę – i całej rodzinie.

 

Wbrew pozorom także pozostając w domu można się świetnie bawić. Jak? Przede wszystkim zanurzając się w świat gier i łamigłówek i nie chodzi tutaj o "gry komputerowe". Brzmi trochę nudno? Uwierzcie, że emocji na pewno nie zabraknie.

Rusz głową!

Jeśli pogoda nie zachęca do długiego spaceru czy wycieczki nad rowerem, wcale nie trzeba od razu rozsiadać się przed telewizorem czy ekranem komputera i przepuścić ten czas przez palce. Doskonałą zabawą, i to dla całej rodziny, mogą być odpowiednio dobrane gry planszowe oraz logiczne. Takie, które pobudzą szare komórki, a przy tym zapewnią wiele powodów do uśmiechu. Od prostego Chińczyka czy klasycznych szachów, aż po bardzo skomplikowane (i wciągające!) gry strategiczne, jak Carcassone czy przezabawne rozgrywki logiczne – jak Tajniacy… z grami planszowymi czas mija tak szybko, że pochmurny, nieprzyjemny dzień szybko odejdzie do lamusa historii. Uwaga! Wciągają tak bardzo, że można się nie spostrzec, że wróciło już słońce.

A może puzzle?

Puzzle to kolejna propozycja dobra zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych. Dlaczego? Bo z jednej strony uczy cierpliwości, a z drugiej – może zamienić się w rodzinną rywalizację. Która osoba najszybciej ułoży swoją część obrazka? Jak szybko to zrobi? Sposobów na urozmaicenie sobie układania puzzli jest wiele. Ważne jest również, by wybrać ciekawy zestaw do ułożenia. Rodzinną rozrywkę, która „bawiąc- nauczy” zapewnią np. puzzle Mapa Świata Małego Odkrywcy. Zadaniem będzie ułożenie mapy i, kto wie, może również zaplanowanie kolejnej podróży? Rewelacyjnym pomysłem dla bardziej zaawansowanych są zaś puzzle 3D. Z nich, zgodnie z nazwą, powstają układanki trójwymiarowe. Prawdziwi eksperci zaś powinni sięgnąć po zestawy mające 2000 lub więcej elementów. One pozwolą „przetrwać” nawet deszczowy tydzień.

Czas odkrywania i doświadczeń

Interesującym sposobem przeczekania deszczu dla rodzin jest również zanurzenie się w świat domowych eksperymentów. W dziecku warto rozbudzić ducha małego odkrywcy. Jak? Pomocne mogą okazać się gotowe zestawy do eksperymentów naukowych, które sprawią frajdę zarówno dzieciom (dla których powstały), jak i ich rodzicom. Wspólne produkowanie domowego mydła, hodowla kryształów, czy oglądanie świata pod mikroskopem przysporzy wielu wyjątkowych wspomnień.

Jak widać: w czasie deszczu wcale nie trzeba się nudzić. Wystarczy mieć w domowej kolekcji akcesoria, które pozwolą spędzić weekend aktywnie bez względu na pogodę.Będziemy bawić się na pewno lepiej, niż podczas biernego siedzenia przed ekranem telewizora czy komputera.

To może Cię także zainteresować:
Kilka porad na temat idealnego fotelika samochodowego
Ciąża w życiu każdej osoby
11 przyczyn dlaczego mężczyźni i kobiety myślą inaczej

red. DDWLKP.pl | źródło: ksiegarnia.pwn.pl

Komentarze