Poleasingowy sprzęt

26.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Kupno nowego komputera wiąże się zawsze z dużymi wydatkami. W momencie, gdy nie dysponujemy dużą ilością pieniędzy, stajemy przed dużym dylematem. Zawsze możemy kupić nowy komputer ze słabszym wyposażeniem lub też poszukać porządnego sprzętu wśród urządzeń poleasingowych. Warto znaleźć porządny sklep komputerowy i porównać różnego rodzaju opcje tylko po to, by na kolejne lata mieć dobry i sprawdzony PC.

 

Technologiczne rewolucje

Świat elektroniki nie przestaje nas zadziwiać i chyba najwięksi futuryści jeszcze kilkanaście lat temu nie przewidywali, że rzeczywistość będzie tak wyglądać. Co za tym idzie, na rynek wychodzą coraz to nowsze urządzenia, a starsze modele tanieją, a potem szybko odchodzą do lamusa. Warto zauważyć, że w dalszym ciągu zakup komputera czy też innego urządzenia z tak zwanych nowinek technicznych i z górnej półki jest bardzo dużym wydatkiem. A przecież dla większości ludzi jest to podstawowe narzędzie pracy i warto zadbać o to, by technologicznie zaspokajał potrzeby przeciętnego użytkownika lub też osoby, która wymaga bardzo profesjonalnego sprzętu. Zakup komputera poleasingowego w związku z tym ma bardzo dużo plusów. Jednym z nich jest to, że za całkiem przyzwoite pieniądze możemy znaleźć sprzęt wysokiej klasy, który był użytkowany przez jakąś firmę w ramach umowy leasingu. To oznacza, że był wykorzystywany w pracy biurowej przez dwa - trzy lata, więc cały czas ma bardzo dobre parametry wyjściowe, a często jest w dużo lepszym stanie niż zwykłe komputery używane.

Na co zwrócić uwagę?

Firmy, wybierając komputery do leasingu, decydują się na bardzo wysokie modele o najlepszych i najbardziej nowoczesnych parametrach. Często są to sprzęty specjalnie konfigurowane na potrzeby konkretnej korporacji. Co najważniejsze, mają mocną konstrukcję, trwalszą obudowę i inne podzespoły oraz są dokładniej zmontowane. Poza tym mnogość wyposażenia dodatkowego sprawia, że ciężko byłoby kupić takie urządzenie dla przeciętnego konsumenta. Projektanci wyposażają firmowe komputery w lepsze oprogramowanie, systemy zabezpieczające taki jak na przykład czytniki biometryczne. Warto jednak pamiętać, że biznesowy komputer nie służy do rozrywki lecz do pracy i nie należy spodziewać się w nim szybkiej karty graficznej czy wysokiej klasy dźwięku. Wybierając komputer poleasingowy, koniecznie trzeba zapoznać się z dokładną specyfikacją – konkretnymi parametrami i licencją na oprogramowanie oraz poznać warunki gwarancji. Ta musi być co najmniej trzymiesięczna. Pozostaje się potem cieszyć ze sprzętu dobrej kasy za całkiem przyzwoite pieniądze.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze