Podróż samolotem jako najbezpieczniejszy środek transportu

08.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #podróż   #samolot   

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wakacje lub wypoczynek. Wszystko spowodowane jest tym, że standard życia Polaków w ostatnich latach zwiększył się i po prostu nas na to stać. Oczywiście nie jest to jeszcze taka sytuacja, jak na przykład w Niemczech, gdzie prawie każda rodzina wybiera się raz w roku na wakacje nawet, jeśli mają one trwać tylko kilka dni. Mimo wszystko Polacy wyjeżdżają coraz częściej.

 

Wybieramy przede wszystkim polskie morze, ale nie jest to już takie oblężenie, jak to było kilkanaście lat temu. W drugiej kolejności decydujemy się na wyjazd w polskie góry lub na Mazury. Rzadziej są to inne miejsca w Polsce, bo po prostu nie ma ich za wiele w naszym kraju. Często także wybieramy się za granicę naszego kraju do takich miejsc jak Hiszpania, Portugalia, a nawet na Himalaje. Oczywiście miejsc jest wiele, gdzie Polacy się wybierają, więc nie ma sensu pisać o nich wszystkich. Jednak bardzo wiele osób, mimo dużego dystansu wybiera środek transportu inny, niż samolot. Jest to spowodowane tym, że wielu ludzi po prostu boi się latać, ponieważ co jakiś czas słyszy o katastrofach lotniczych w telewizji lub po prostu ma lęk wysokości i myśl, że się leci kilka kilometrów nad ziemią może ich przerażać.

Kolejnym powodem jest cena, ponieważ szczególnie Polacy wychodzą z takiego założenia, że co jest tańsze to jest lepsze, a oczywiście tak nie jest. Jest jeszcze jeden powód, dla którego nie latamy na wakacje, a mianowicie niewiedza. Po prostu nie mamy pojęcia jak się zachować na odprawie, gdzie odłożyć bagaż, co wziąć ze sobą do bagażu podręcznego i tak dalej. Wszystko to sprawia, że nie latamy samolotem. Nie wiemy także czego nie wolno wnosić na pokład samolotu, co jest kolejnym powodem, dla którego nie chcemy latać, ponieważ boimy się wstydu podczas kontroli. Chciałbym, więc przedstawić kilka rzeczy, które można lub nie można wnosić na pokład samolotu.

Różne linie lotnicze mają różne standardy, co do wielkości bagażów podręcznych. O tyle zwykłe bagaże mogą być różnej wielkości i będą się różnić ceną, o tyle przepisy są bardzo restrykcyjne, jeśli chodzi o bagaż podręczny. Wystarczy, że przed wylotem sprawdzimy to na oficjalnej stronie linii lotniczych.

Kiedy już będziemy wiedzieć, jakiej wielkości bagaż możemy zabrać, będziemy mogli do niego zapakować maksymalnie 1 litr płynów. Niestety nie może to być woda mineralna litrowa, ponieważ ograniczenie jest bardziej restrykcyjne i okazuje się, że może to być 1 litr, ale w pojemnikach o objętości 100ml. Płyny to oczywiście nie tylko woda, ale także szampony, płyny do naczyń i inne produkty tego typu.

Nie możemy oczywiście przewozić ostrych narzędzi jak noże czy też sprzętu z kolcami. Wszystko to, co może zostać użyte, jako broń jest po prostu zakazane. Na szczęście wszystko to, co może nam uratować życie jak lekarstwa czy akcesoria medyczne możemy zabrać ze sobą do bagażu podręcznego.

Jest jednak jeden haczyk, ponieważ wszystkie produkty, jak alkohol, napoje czy żywność, które są powyżej określonych norm, ale kupione w strefie bezcłowej mogą być zabrane na pokład samolotu. Według mnie jest to tylko naciąganie na wydatki, dlatego w miarę możliwości wytrzymajmy te kilka godzin bez jedzenia, a do picia weźmy sobie coś małego, lub kupmy już wodę w strefie bezcłowej.

Oczywiście te rzeczy możemy lub nie możemy zabrać na pokład samolotu, czyli do bagażu podręcznego. Jeżeli chodzi o bagaż rejestrowany, czyli nasze zwykłe walizki to w nich można zabrać dużo więcej rzeczy, ale również są pewne normy, które zakazują na przykład przewożenia większej ilości wyrobów tytoniowych czy alkoholi.

Wybierając się w podróż samolotem zawsze możesz zostawić swój samochód na Parkingu P7 w Modlinie.

 

To może Cię także zainteresować:
Co wolno, a czego nie wolno robić w samochodzie podczas jazdy?
Jak spędzać mniej czasu w mediach społecznościowych?
Bezpieczna i wygodna podróż - wybieramy transporter dla pupila

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze