Podążając mrocznymi zaułkami Petersburga

02.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#książka   #biblioteka   #trzcianka   

Zbiór opowiadań „Petersburg Noir” przeniósł w lutym czytelników Dyskusyjnego Klubu Książki do pięknego, a zarazem mrocznego Petersburga.

 

Książka wydawnictwa „Claroscuro” została wydana w serii noir, która ukazuje mroczne oblicza światowych metropolii, takich jak Meksyk, Moskwa, Barcelona oraz Tel Awiw. Na zbiór „Petersburg Noir” składa się kilkanaście tekstów rosyjskich pisarzy, którzy akcję swoich opowieści umieścili właśnie w Petersburgu. Wenecja Północy, jak bywa nazywane to miasto, jawi się w nich jako miejsce mroczne, nieco oniryczne, zaludnione przez podejrzanych, wykolejonych bohaterów. Czytelnicy DKK odnieśli się do przeczytanego tomu z mieszanymi uczuciami. Nie do końca odpowiadał im styl opowiadań oraz to, w jaki sposób został w nich przedstawiony Petersburg. Docenili kilka opowiadań. m.in. „Dzień próby” za przewrotne poczucie humoru oraz ciekawe zwroty akcji. 30 marca zapraszamy na dyskusję na temat książki Małgorzaty Halber „Najgorszy człowiek na świecie”.

 

To może Cię także zainteresować:
Tydzień z Internetem w Trzciance
Imieniny Kazimiery w bibliotece
"Najlepszy powód, by żyć…"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JN | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze