Piknik rodzinny „My Polacy 1918-2018” – Poznań, 15 sierpnia 2018

08.08.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piknik   #rodzina   #pamięć   #historia   #niepodległość   

Narodowy Bank Polski chcąc upamiętnić jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości, organizuje 15 sierpnia 2018 roku we wszystkich miastach wojewódzkich pikniki rodzinne pod hasłem „My Polacy 1918-2018”.

 

W Poznaniu wydarzenie współorganizowane przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki rozpocznie się o godzinie 17:00 na Placu Wolności. Swoje działania zaprezentują miedzy innymi: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe i Poczta Polska.

Obok wymienionych wyżej instytucji nie zabraknie stanowiska Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej serdecznie zaprasza do sprawdzenia swojej wiedzy w quizie na temat odzyskania niepodległości i walk o granice, za udział w którym przewidziano atrakcyjne nagrody. Można też będzie zagrać w kultowe gry planszowe, m.in. wielkoformatową „303”, jak również zapoznać się z ofertą edukacyjną. Dla zainteresowanych rozszerzeniem zbiorów swoich bibliotek domowych prowadzona będzie sprzedaż publikacji i gier.

Podczas trwania pikniku odbywać się będą warsztaty edukacyjne, pokazy grup rekonstrukcyjnych, gry i zabawy dla dzieci oraz występy poznańskich artystów, a także prezentacja monet kolekcjonerskich o tematyce niepodległościowej emitowanych w 2018 roku. Kulminacyjnym punktem będzie realizowany przez Narodowy Bank Polski spektakl „Wolność we krwi”, który rozpocznie się o godz. 21:00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Dzięki bezpośredniej transmisji na telebim za pośrednictwem partnera medialnego TVP 1 uczestnicy pikniku we wszystkich miastach będą mogli obejrzeć przedstawienie.

Serdecznie zapraszamy do namiotu edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej!

 

To może Cię także zainteresować:
Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego”
Teledysk ślubny 2019 - zdumiewające inspiracje
Szybki rozwód czy jest możliwy? 5 prostych kroków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu / Tekst i zdjęcie: Katarzyna Książkowska

Komentarze