Pierścionek zaręczynowy – nie tylko z brylantem

07.10.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Tradycją jest wręczenie pierścionka zaręczynowego zwieńczonego brylantem. Jednak do wyboru jest także wiele innych, równie pięknych pierścionków!

 

Znalezienie odpowiedniego pierścionka zaręczynowego może być nie lada problemem dla mężczyzny, który planuje oświadczyny wybrance swojego serca. Chociaż w salonach jubilerskich wybór jest naprawdę bardzo szeroki, to jednak oprócz znalezienia odpowiedniego rozmiaru pojawia się jeszcze jedno pytanie – czy pierścionki zaręczynowe z brylantem to na pewno strzał w dziesiątkę?

Obecnie powoli odchodzi się od tradycji i kupowania pierścionka zaręczynowego z brylantem. Zamiast niego wybór pada na pierścionki z innymi kamieniami lub nawet bez kamieni – takie, wpisują się w gust obdarowanych nimi osób. Na jakie kamienie warto zwrócić szczególną uwagę?

 

Rubin – głęboka czerwień wyrażająca miłość

Ciekawym wyborem będzie pierścionek zaręczynowy z rubinem. To kamień, który wyróżnia się czerwonym kolorem i z tego też względu jest również kojarzony z miłością.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem będzie kapitalnym wyborem dla kobiety, która kocha niebanalną biżuterię, także w stylu retro. Rubiny również wspaniale komponują się z brylantami.

 

Szafir – wspaniały wybór dla blondynki

Innym pomysłem będzie wybranie pierścionka zaręczynowego z szafirem, który ma kolor niebieski. Szafiry ze względu na swój odcień na pewno będą wspaniałym wyborem dla blondynek, ponieważ niebieski blask kamienia wspaniale komponuje się z jasnymi włosami i jasnym odcieniem skóry.

Podobnie jak w przypadku rubinów, szafiry również świetnie wyglądają wraz z brylantami, dlatego kamień ten w otoczeniu jasnych brylantów stanie się jeszcze piękniejszy.

 

Ametyst – magiczny kolor fioletu

Każda kobieta uwielbiająca biżuterię przyciągającą uwagę będzie zachwycona pierścionkiem zaręczynowym z ametystem. Ametyst to kamień o fioletowym kolorze, który pięknie wygląda zarówno z innymi kamieniami, jak również sam, bez ich towarzystwa.

Pierścionek zaręczynowy z ametystem nie jest również wysokim wydatkiem – kamień ten nie jest drogi.

 

Turmalin – rzadko spotykany w pierścionkach zaręczynowych

Wśród kamieni, które rzadko spotykane są w pierścionkach zaręczynowych, znajduje się turmalin. To kamień o przydymionym, brązowanym kolorze, który może dochodzić nawet do koloru ciemnej szarości.

Pierścionki zaręczynowe z turmalinem na pewno przypadną do gustu tym kobietom, które przepadają za biżuterią inną niż wszystkie.

 

Pierścionek z brylantem – uniwersalny wybór

Jeśli jednak mężczyzna planujący oświadczyny nie ma pewności, że wybrance spodoba się pierścionek o innym kamieniu niż brylant, warto postawić na uniwersalną biżuterię tego rodzaju. Pierścionek zaręczynowy z brylantem z pewnością wzbudzi uśmiech i także będzie wspaniałym świadectwem uczucia.

Do wyboru mamy pierścionki z różnymi oczkami z brylantów – nie tylko z jednym kamieniem, ale również z wieloma kamieniami, które mogą mieć różne wielkości. W zależności od liczby kamieni oraz ich wielkości i czystości za biżuterię trzeba zapłacić od około 500 do nawet ponad 5000 złotych.

 

Złoto żółte, a może coś innego?

Przy doborze pierścionka zaręczynowego pojawia się jeszcze jedna kwestia – czy biżuteria ta powinna być wykonana z popularnego złota żółtego, a może z innego rodzaju złota lub nawet innego kruszcu?

Złoto żółte wraz z brylantem to klasyczne połączenie, ale nie każda kobieta przepada za złotem o żółtym kolorze. Jeśli preferuje biżuterię i kolorze srebrnym, najlepszym wyborem będzie pierścionek zaręczynowy wykonany ze złota białego. Biżuteria ta często jest dodatkowo rodowana, dzięki czemu wygląda jak szlachetna platyna i ma zimny, srebrzysty blask.

Inna propozycja to złoto różowe, które swoją barwę zawdzięcza dodatkowi miedzi. Może być również ciekawą alternatywą dla złota białego i żółtego.

Do wyboru mamy także pierścionki zaręczynowe wykonane z innych materiałów, na przykład z wytrzymałego tytanu, a także z platyny, która jest jednak zdecydowanie droższa od złota.

 

Artykuł powstał we współpracy z pracownią jubilersko-szlifierską Arlekin Design z Krakowa.

 

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze