Piękne i zdrowe paznokcie od zaraz - poznaj najskuteczniejsze zabiegi na okolice dłoni

10.03.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Piękne i zadbane dłonie to nasza wizytówka. Na ich wygląd znacząco wpływa zdrowa płytka paznokciowa. Niestety, bardzo łatwo można doprowadzić do nieumyślnego jej uszkodzenia. Do najczęstszych przyczyn osłabionych paznokci należą: nieprawidłowe zdjęcie hybrydy lub żelu, stosowanie detergentów, które wysuszają płytkę paznokci oraz przeróżne czynniki mechaniczne. W takiej sytuacji często odczuwamy dyskomfort, a nawet ból, ponieważ paznokcie są miękkie i utrudniają codzienne czynności. Wówczas najczęściej sięgamy po domową pomoc dla zniszczonych paznokci, czyli odżywki i olejki. Nie zawsze jednak domowe zabiegi pielęgnacyjne dla paznokci przynoszą pożądany przez nas efekt i przywracają paznokcie do pierwotnego stanu.

 

Regeneracja paznokci w salonie kosmetycznym

W sytuacji, w której regeneracja paznokci w domu nie przynosi pożądanych rezultatów, warto skorzystać z zabiegów regeneracyjnych paznokci dostępnych w salonie kosmetycznym. Profesjonalna pielęgnacja odżywia paznokcie, sprawia, że są one mocniejsze, bardziej błyszczące i pięknie się prezentują nawet w naturalnej odsłonie. 

Manicure japoński

Manicure japoński to wywodząca się z Japonii, wieloletnia tradycja w kwestii pielęgnacji paznokci. Polega on na wcieraniu w płytkę paznokcia past zawierających witaminy, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu paznokci i zdrowego ich wyglądu. To sprawia, że niezbędne dla pięknych paznokci składniki odżywcze docierają bezpośrednio do płytki, a efekt widoczny jest natychmiastowo. Aby jednak móc w pełni skorzystać z właściwości manicure'u japońskiego, warto wykonać taki zabieg pielęgnacyjny w kilku seriach. Najlepsze efekty przynoszą zabiegi co 2 tygodnie wykonane w ilości od 4 do 6 powtórzeń. Ogromną zaletą manicure'u japońskiego jest fakt, że może on być wykonany również w celu pielęgnacji męskich paznokci. Płytka paznokci po takim zabiegu nabiera zdrowego blasku, a same paznokcie są wzmocnione, co można zauważyć podczas codziennych czynności.

Zabieg parafinowy

Bardzo dobrym sposobem na pielęgnację zniszczonych paznokci jest kąpiel parafinowa. Parafina przyjemnie rozgrzewa dłonie, co daje uczucie ukojenia i odprężenia. Z tego powodu, zabieg parafinowy może być szczególnie pomocny w sezonie jesienno-zimowym, czyli wtedy, kiedy dłonie są spierzchnięte. Parafina ujędrnia i nawilża skórę dłoni, co sprawia, że regularne stosowanie takich zabiegów może działać odmładzająco. Obecne w parafinie składniki odżywcze działają również dobroczynnie na płytkę paznokcia, wzmacniając ją i delikatnie natłuszczając.

Manicure IBX - system naprawczy paznokci

Manicure IBX to innowacyjna metoda pozwalająca na piękne i zdrowe paznokcie przez długi czas. Główną zaletą tej metody jest fakt, że w przeciwieństwie do innych sposobów regeneracji jest to system naprawczy paznokci. Oznacza to, że działa on na płytkę nie tylko ją wzmacniając, ale również naprawiając ewentualne uszkodzenia. Manicure IBX wnika do głębszych warstw płytki tworząc swego rodzaju powłokę, która odbudowuje ubytki. Dzięki temu, paznokcie rosną mocniejsze i zdrowsze. To jednak nie wszystko, ponieważ metoda naprawcza paznokci IBX składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to opisana powyżej odbudowa, z kolei druga ma za zadanie ochronić płytkę paznokcia przed ewentualnymi uszkodzeniami związanymi z aplikacją żelu, akrylu, czy hybryd. To czyni ją swoistą bazą pod różnego rodzaju stylizacje paznokci. Dzięki zastosowaniu manicure'u IBX pod stylizację paznokci możemy cieszyć się piękną i zdrową płytką nawet bezpośrednio po zdjęciu aplikacji. Dla optymalnych efektów warto wykonać 3 zabiegi metodą IBX w odstępie 7-10 dni. 

Każda z nas jest inna i posiada inne potrzeby pod względem pielęgnacji i stylizacji. Z tego powodu, sposoby na regenerację paznokci mogą być dostosowane do konkretnych preferencji. Jeśli jesteś zainteresowana profesjonalną pielęgnacją paznokci, zapraszamy umów się na wizytę do profesjonalnego i sprawdzonego salonu kosmetycznego. Tam specjaliści podpowiedzą Ci, która metoda regeneracji paznokci sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej.

Artykuł przygotowany przez specjalistów J'adore Instytut w Krakowie i Warszawie.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze