Pejzaż ustami malowany

08.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #sztuka   #obraz   #wystawa   #pniewy   

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy Galeria Piotr i Paweł zapraszają na wystawę prac malarskich „Pejzaż ustami malowany” którego autorem jest Arkadiusz Cyprian (ur.1975) w Kościanie, obecnie mieszka w podkościańskich Jezierzycach. W 2013 roku został stypendystą Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami i od tego czasu współpracuje z Wydawnictwem AMUN w Raciborzu.

 

Latem 1992 r. w sierpniu podczas niefortunnego skoku do wody złamał kręgosłup (odcinek szyjny C5, tetraplegia) skończyło się to trwałym kalectwem, które związane jest z porażeniem nie tylko kończyn dolnych, ale i także kończyn górnych. Ta jedna chwila całkowicie zmieniła jego życie.

„W latach 1995 – 2001 byłem uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie, gdzie odkryłem nie tylko pasję malarską, ale co najważniejsze to talent malarski przede wszystkim w malowaniu pejzaży otaczającej mnie przyrody i elementów martwej natury. Miałem okazję uczestniczyć w plenerach malarskich „Repty” w Tarnowskich Górach, a także w „Biernale” dla osób niepełnosprawnych, które odbyły się w Krakowie, gdzie mogłem w pełni oddać się swojej malarskiej pasji. Malarstwo daje mi wiele radości, ale i możliwości zaprezentowania swoich prac na wystawach".

Od 2006 roku zaczął malować, trzymając pędzel w ustach. W maju 2012 roku został zaproszony przez Wydawnictwo AMUN na plener malarski do Karpacza. Tam poznał grupę artystów malujących ustami i nogami. Malarstwo stało się jego sposobem na życie.

Kontakt z autorem: tel. 532 139 978, 665 234 690, e-mail: arkadcyprian@interia.pl

 

To może Cię także zainteresować:
Siedem dni…
Wykłady w ramach Akademii Niepodległości w Nowym Tomyślu
Literackie rozmowy w świątecznym klimacie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: pniewy.wlkp.pl | foto: pniewy.wlkp.pl

Komentarze