Parking przy lotnisku – jak wybrać najlepszy?

13.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Komfort w trakcie podróży, dla wielu osób jest jedną z najważniejszych rzeczy. Warto także pamiętać o tym, że wygoda wpływa również na większą swobodę. Dzięki temu, w trakcie wakacji nie trzeba przejmować się niektórymi sprawami i możemy zająć się tylko wypoczywaniem i dalszym odkrywaniem świata. Dlatego ważne jest to, by wcześniej zastanowić się np. nad wyborem odpowiedniego parkingu samochodowego niedaleko lotniska.

 

Szukaj ofert z tańszym parkingiem

Jeżeli korzystamy z oferty biura podróży, to warto wybrać wycieczkę, która zapewnia dodatkowe zniżki na parking, który znajduje się w pobliżu lotniska. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy, co będzie szczególnie odczuwalne w przypadku dłuższej podróży. W przypadku, gdy sami organizujemy sobie wakacje, to w trakcie kupowania biletu lotniczego warto sprawdzić, czy nie oferuje on dodatkowych opcji. Jeżeli nie ma takiej promocji, to należałoby po prostu poszukać najlepszy parking. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, ważne jest to, by zwrócić uwagę na parę aspektów.

Łatwy dojazd i odpowiednia odległość

Choć obecnie prawie każdy ma dostęp do nawigacji, np. dzięki smartfonom, to jednak warto wybrać parking, który nie będzie wymagał błąkania się po bocznych ulicach. Szczególnie należy zwrócić na to uwagę, jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w tym mieście. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą miejsca parkingowe, które są blisko głównej trasy, ale też takie, które są dobrze oznakowane.

Jeżeli chodzi o odległość od lotniska, to nie należy kierować się tylko tym faktem. Wbrew pozorom miejsca parkingowe, które znajdują się odrobinę dalej, mogą być lepszym wyborem. Ważne jest to, by zwrócić uwagę na liczbę samochodów transferowych.

Liczba samochodów transferowych

Jeżeli wybieramy parking, który znajduje się parę kilometrów od lotniska, to należałoby sprawdzić liczbę aut do transferu. Oczywiście im większa liczba, tym lepiej. Wtedy wiadome jest, że nie będzie trzeba długo czekać na przyjazd pojazdu. Szczególnie jest to ważne, gdy wiemy, że przylecimy lub odlatujemy w godzinach szczytu. Na ten sam aspekt trzeba zwrócić uwagę w przypadku bardzo dużych parkingów, np. takich, które pomieszczą powyżej czterystu samochodów.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy transfer jest całkowicie za darmo. W niektórych przypadkach dojazd jest bezpłatny tylko na teren terminalu. Jeżeli ktoś chce jechać dalej, czyli wjechać na teren lotniska, to musi uiścić dodatkową opłatę. Właśnie dlatego ważne jest to, by zwracać uwagę na wszelkie szczegóły.

Cena i bezpieczeństwo

Bez wątpienia, są to jedne z najważniejszych aspektów, które łączą się ze sobą. Trzeba przyznać, że w większości przypadków najtańsze parkingi nie oferują takiej ochrony, na jaką liczą właściciele samochodów. Dlatego warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy parking jest odpowiednio zabezpieczony, a w następnej kolejności na liczbę aut transferowych oraz lokalizację. Więcej informacji na ten temat, można znaleźć na stronie: https://orangeparking.pl/lotnisko/pl.

 

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze