Ozłocić ją czy osrebrzyć – jaką biżuterię wybrać na prezent?

05.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta   #biżuteria   #złoto   #srebro   #prezent   

Wybór idealnego prezentu dla ukochanej może stanowić nie lada problem – co wybrać aby nasza druga połówka ucieszyła się z prezentu. Jeśli chcemy zrobić wrażenie nieco lepsze niż przy bukiecie kwiatów i czekoladkach, nasza uwaga skieruje się w stronę biżuterii. Świetny, rozsądny wybór! To nie znaczy jednak, że efekt będzie zadowalający. Ważną kwestią jest to, co właściwie wybierzemy.

 

Ryzykowne pierścionki i nudne kolczyki

Pierwszą trudną decyzją przy wyborze biżuterii jest typ ozdoby. W podstawowym zakresie do dyspozycji są pierścionki, kolczyki, bransoletki i naszyjniki. Na tym lista się nie kończy, ale rzeczy typu bransolety na nogę należy zostawić w spokoju, o ile nie mamy całkowitej pewności, że znajdą zastosowanie. Pierwsza pułapka to oczywiście pierścionki, które mogą zostać źle zrozumiane. Jeśli nie planujemy się oświadczać, być może lepiej nie ryzykować, bo później może być trudno wybrnąć z nieporozumienia. Przy kolczykach warto upewnić się, że wybranka serca ma przekłute uszy. U jednych to wywołuje śmiech, u innych szczere zdziwienie, że kobiety rodzą się bez otworów na ozdoby ucha. Bransoletki natomiast czasem mają określone rozmiary, co też warto wziąć pod uwagę. Koniec końców, tylko naszyjniki są całkowicie bezpieczne.

 

Złoto, srebro, plastik

Jeśli już wpadliśmy na taki pomysł, aby obdarować ukochaną biżuterią, to oznacza że chcemy zrobić przynajmniej umiarkowane wrażenie. Należy w związku z tym unikać wszystkiego, co ma na sobie metkę sieciówki ubraniowej. Najlepiej przyjąć proste kryterium - minimum to srebro. To ważne nie tylko ze względu na nasz wizerunek, ale także na bardzo popularne uczulenie na nikiel. Ryzyko tego typu wpadki jest duże, a wrażenie jakie pozostawimy nienajlepsze. Z drugiej strony, nie należy przesadzać. Złoto jak najbardziej jest rozsądne, ale pierścionek z ogromnym diamentem może zostać źle przyjęty przy takiej okazji, a co gorsza, zawiesić wysoko poprzeczkę dla następnych prezentów. Dlatego najlepiej pozostać przy prostych, niedużych ozdobach.

 

Diament, cyrkonia, szkło

Mając już pewne kryteria, jakimi możemy się kierować, przechodzimy spokojnie do właściwego wyboru. Nagle okazuje się, że liczba dostępnych wzorów jest prawie nieograniczona, a decyzja bardzo trudna. Na szczęście, w kwestiach estetycznych też możemy kierować się pewnymi prostymi wytycznymi! Po pierwsze, odrzućmy wszystkie wzory nawiązujące do serc i miłości. Dlatego jeśli chcemy zrobić dobry prezent, wybierzmy coś klasycznego. Podobnie, należy raczej unikać krzykliwych czy dużych ozdób, chyba że jesteśmy absolutnie pewni tego co robimy.

 

Mimo długiego i skomplikowanego procesu wyboru, biżuteria jako prezent to świetny pomysł. Nawet jeśli należymy do tych osób, dla których będzie to wielogodzinna przeprawa z pomocą wszystkich pracowników jubilera, może być to dla nas bardzo miłe. Niesamowitą satysfakcję sprawia moment, gdy obdarowana zakłada ozdoby i wygląda w nich doskonale!

 

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

 

 

To może Cię także zainteresować:
Pomysł na biznes, czyli manicure hybrydowy w domu
Rola rodzica w edukacji dziecka
Wakacje nad morzem to tylko plaża? Błąd!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze