Otwarcie siłowni i klubów fitness

18.05.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Pandemia diametralnie zmieniła życie nas wszystkich i nie zapowiada się, aby odpuszczała. Choć ilość zakażeń maleje, wciąż branża fitness jest "zamrożona". Czy jest jakaś nadzieja na to, że choć latem powrócimy do aktywności fizycznej i znów skorzystamy z naszych ulubionych zajęć w budynkach?

 

Prognozy na otwarcie siłowni i klubów fitness

Niestety wirus, który opanował cały świat stale nie daje za wygraną i wielu rządzących chcąc jak najbardziej zredukować ilość zarażonych osób, decyduje o zamknięciu niektórych przedsiębiorstw. W tej grupie znalazła się między innymi branża fitness, która ma z tego powodu bardzo duże straty. Dlatego wraz z nadejściem cieplejszych dni, coraz więcej właścicieli tego typu obiektów liczy na to, aby jak najszybciej można je było znów otworzyć. Więc jakie mogą być prognozy na najbliższy czas i czy  rzeczywiście wraz z końcem maja będziemy mogli bezpiecznie korzystać z różnorodnych zajęć oraz atrakcji, które ma nam do zaoferowania branża fitness?

Kiedy siłownie zostaną otwarte?

Dla wielu osób dbanie o sylwetkę jest kluczowe, ponieważ dzięki temu nie tylko można dobrze wyglądać, ale także doskonale się czuć. Nie powinniśmy zapominać o tym, że siłownie oraz kluby fitness to także  wspaniałe miejsce dla osób, które z powodu licznych wad postawy lub też innych schorzeń muszą się ruszać i to właśnie tam udają się na ćwiczenia. Nie każdy na siłowni zgodnie z obecnie panującym stereotypem podnosi ciężary, możemy w takich klubach skorzystać z licznych programów typu "zdrowe plecy" lub zajęć odstresowujących, takich jak przykładowo joga.

Prognozuje się, że od 29.05.2021 siłownie oraz kluby fitness będą mogły wznowić swoją działalność. Jednak nie na tym koniec, ponieważ rząd zapowiedział obostrzenia. W pomieszczeniu na jedną osobę powinno przypadać 15 metrów kwadratowych powierzchni. Dodatkowo każdy klub powinien  zagwarantować swoim gościom odpowiednie środki do dezynfekcji, które spełniają obecnie obowiązujące normy, czyli posiadają odpowiednią, procentową ilość środka zabijającego wirusy w składzie. Jest to także jeden z wymogów, który jest stawiany przez rząd. Więc być może już pod koniec maja uda nam się powrócić do naszych ulubionych aktywności oraz zbudować sylwetkę na lato.

Sport to zdrowie
NowoczesnySport.pl - Zacznij się ruszać już dziś!

 

 

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze