Ostrzeżenie o złej jakości powietrza!

 

REGIONALNY SYSTEM OSTRZEGANIA INFORMUJE:

Na stacjach w Borówcu, Kaliszu, Koninie, Koziegłowach, Pile i w Poznaniu odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego dla doby dla pyłu PM10.

DODATKOWE INFORMACJE:

WIOŚ informuje, że dnia 18.10.2018 r. na stacjach w Borówcu, Kaliszu, Koninie, Koziegłowach, Pile i w Poznaniu odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego dla doby dla pyłu PM10. Przekroczenie może utrzymywać się w dniu dzisiejszym tj. 19.10.2018 r.

PM10 zawiera cząstki o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych i płuc. Pył składa się z mieszaniny cząstek stałych i ciekłych zawieszonych w powietrzu i będących mieszaniną substancji organicznych i nieorganicznych.

Zalecenia dla ludności po przekroczeniu dopuszczalnych stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu:
1) śledzenie informacji podawanych w środkach masowego przekazu o występujących przekroczeniach wartości substancji w powietrzu oraz o ryzyku wystąpienia takich przekroczeń,
2) unikanie palenia w piecach na paliwo stałe w przypadku posiadania alternatywnego źródła ogrzewania,
3) ograniczenie ruchu samochodowego poprzez korzystanie z np. komunikacji publicznej.

Osoby podatne na zanieczyszczenia (kobiety w ciąży, dzieci, osoby starsze oraz osoby cierpiące na astmę, choroby płuc, alergiczne choroby skóry i oczu oraz choroby krążenia) powinny ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu.

 

To może Cię także zainteresować:
Ostrzeżenie meteorologiczne - może mocno powiać!
Ostrzeżenie meteorologiczne - może zagrzmieć i mocno powiać!
Ostrzeżenie meteorologiczne - będzie gorąco!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: foto: pixabay.com

Komentarze