Okulary przeciwsłoneczne - czy to tylko zbędny gadżet?

02.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

W okresie wiosennym i letnim okulary przeciwsłoneczne towarzyszą nam przy niemal każdym wyjściu z domu. W drodze do pracy, na plaży, na zakupach. Niektórzy ludzie uważają, że ich noszenie to zbędny luksus. Jednak czy okulary przeciwsłoneczne są jedynie modnym i niepotrzebnym dodatkiem do wakacyjnych stylizacji? Czy pełnią jeszcze inne funkcje?

 

Okulary dla kolarzy  

Oglądając na żywo lub w telewizji wyścigi kolarskie zauważyć można, że w wyposażeniu każdego zawodnika znajdują się okulary przeciwsłoneczne. W tym wypadku ich noszenie wiąże się z czymś więcej niż chęcią bycia modnym. Okulary pełnią funkcję ochronną oczu. Kolarstwo to bardzo dynamiczny sport, w którym zawodnik cały czas pozostaje w ruchu. Spod kół rowerów jadących przed zawodnikiem wydobywają się małe kamienie i drobinki piasku oraz żwiru, które mogą być bardzo niebezpieczne dla oczu. Dużym zagrożeniem dla kolarza są również latające w powietrzu owady. Dostanie się do oka małej muszki może oznaczać całkowitą utratę wzroku na kilka minut, co w konsekwencji prowadzi często do groźnego wypadku na torze.  

Okulary dla sportowców  

Nie tylko kolarze korzystają z wielu funkcji, jakie pełnić mogą okulary przeciwsłoneczne. Wielu sportowców ułatwia sobie pracę nosząc to akcesorium. Należą do nich, np. biegacze, chodziarze, osoby grające w siatkówkę plażową lub tenisa. Co więcej, z dobrodziejstwa okularów przeciwsłonecznych korzystają nie tylko zawodowcy, ale również amatorzy.  

Okulary dla kierowców  

Zawodowi kierowcy nie mogą się obejść bez okularów. Prowadzenie pojazdów wiąże się z dużym skupieniem na tym, co dzieje się nie tylko przed pojazdem, ale również obok niego i z tyłu. Korzystanie z lusterek i szyb samochodowych może być utrudnione, jeżeli świecące słońce ogranicza widoczność. Problem ten nie kończy się wraz z nadejściem jesieni lub zimy. Refleksy świetlne powstające po załamaniu się światła w kroplach deszczu lub na śniegu znacznie utrudniają prowadzenie pojazdu, dlatego kierowcy powinni bezwzględnie wyposażyć się w okulary przeciwsłoneczne. Idealne są modele, których szkła zostały wydłużone i chronią przed światłem również boczną część oka.  

Gdzie kupić dobre okulary przeciwsłoneczne?  

Planując zakup okularów przeciwsłonecznych warto korzystać z renomowanych sklepów internetowych takich jak https://born86.pl/. Szeroka oferta modnych, funkcjonalnych i markowych modeli pozwoli jednorazowo zaopatrzyć się w nawet więcej niż jedną parę. Dobrym wyborem będą również sklepy z akcesoriami dla sportowców. Unikać należy przydrożnych stoisk z okularami przeciwsłonecznymi, bowiem dostępne tam modele często nie spełniają oczekiwań pokładanych w okularach, łatwo się psują, a ich jakość jest nieadekwatna do ceny.  

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: Materiał partnera

Komentarze