Od surowca do pięknej, funkcjonalnej konstrukcji. Jak powstają stalowe ogrodzenia?

06.01.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Choć nie jest to może najbardziej „medialny” element posesji, to jego wpływu na odbiór całości nie sposób lekceważyć. Trwałe, szczelne, a zarazem eleganckie ogrodzenie poprawia poziom bezpieczeństwa, a także buduje określony wizerunek. Dotyczy to zarówno zakładów przemysłowych czy biurowców, jak też prywatnych domów. Stworzenie estetycznej i funkcjonalnej bariery to złożony, wieloetapowy proces. Przybliżą go nam fachowcy z firmy Stal Impex.

 

Profile oraz rury ze stali można uformować w niemal dowolny sposób. Takie możliwości daje technologia 

Przekrój, grubość ścianek, łączna długość, wysokość czy szerokość – to tylko niektóre spośród podstawowych parametrów, opisujących dostępne na rynku wyroby. Jedną z kluczowych cech będzie odmiana stopu żelaza z węglem, determinująca właściwości fizykochemiczne materiału. Wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu rury stalowe powstają z co najmniej 19 różnych gatunków surowca. Każda z nich cechuje się nieco inną odpornością na uszkodzenia, wytrzymałością wobec czynników pogodowych i chemicznych, twardością, gęstością oraz wieloma innymi parametrami. Odpowiedni dobór materiału na ogrodzenie przekłada się chociażby na jego żywotność, podatność na uszkodzenia czy możliwość zmiany koloru. W przypadku stalowych elementów najbardziej trwałą metodą barwienia jest malowanie proszkowe. Stosując inne farby i sposoby nakładania nie uzyska się równie dobrego efektu. 


Podczas gratowania nadaje się rurom stalowym najważniejsze szlify, decydujące o estetyce produktu 

Zanim jednak przyjdzie do wyboru koloru, najpierw trzeba nadać ogrodzeniu odpowiedni kształt. Cięcie, wyginanie w fantazyjne i kreatywne wzory, spawanie lub inna metoda łączenia rur stalowych w naturalny sposób pozostawiają widoczne ślady na powierzchni materiału. A przecież wszelkie estetyczne niedoskonałości są źle widziane – zwłaszcza, jeśli zleceniodawcy zależy na najwyższej jakości. Dlatego eksperci Stal Impex podkreślają ogromną rolę, jaką odgrywa gratowanie w całym procesie produkcji. Ma on na celu pozbycie się wszelkich odprysków, a także stępienie ostrych krawędzi poszczególnych segmentów ogrodzenia. Dopiero po zakończeniu całej procedury można przystąpić do finalnej obróbki i malowania, a następnie montowania całości. Warto podkreślić, że firmy z nowoczesnym wyposażeniem są w stanie zrealizować nawet najbardziej złożone, trójwymiarowe projekty.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze