O skutecznym dochodzeniu swoich praw. Skorzystaj z pomocy kancelarii prawnej, jeśli czujesz że dzieje Ci się krzywda

02.03.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Stare, wręcz starożytne rzymskie powiedzenie głosi, iż „nieznajomość prawa szkodzi”. Trudno się z tym nie zgodzić. Brak wiedzy o dostępnych ścieżkach rozwiązania trudnej sytuacji czy zawiłego sporu przynosi szereg strat. Sztandarowym przykładem na polskim podwórku mogą być sprawy odszkodowawcze – zaniżanie wysokości świadczenia zdarza się nagminnie, a poszkodowani zwykle nie chcą tracić nerwów szarpiąc się o jakieś drobne. Tymczasem niektóre kancelarie prawne deklarują, że są w stanie wywalczyć sumy wyższe o 70%!

 

Wysłanie zapytania do specjalisty w zasadzie nic nie kosztuje, a może zmienić Twoją sytuację o 180 stopni 

Pozostając przy przykładzie wypadków odszkodowań za wypadki drogowe i inne zdarzenia komunikacyjne... Zgłoszenie szkody rozpoczyna procedurę, którą ubezpieczyciele zdają się przeciągać rozmyślnie. Drobiazgowa analiza i kwestionowanie zdjęć potwierdzających poniesione straty i/lub uszczerbki na zdrowiu, zmiany osób prowadzących sprawę... Przeciętny obywatel niewiele wie o obowiązującym prawie, co niektórzy starają się rozegrać na własną korzyść – oczywiście działając w granicach aktualnych restrykcji. Dyskusyjne etyczne, ale legalne (w sensie: nie zagrożone poważnymi karami) działania Towarzystw Ubezpieczeniowych nie są na szczęście zrządzeniem siły wyższej, z którą po prostu trzeba się pogodzić. Przykładowo Kancelaria Prawna AIF deklaruje, że jest w stanie błyskawicznie przeanalizować wszystkie dokumenty i w ciągu 48 godzin bezpłatnie przesłać propozycję prowadzenia sprawy odszkodowawczej. Mało tego: kompetentni prawnicy rozwiązują 75% z nich po upływie zaledwie 30 dni – wynik, który mocno przemawia do wyobraźni. 


Zazwyczaj prawnik ma określone specjalizacje, ale cała kancelaria prawna zajmuje się różnymi sprawami 

Spoglądając na powyższe dane trudno mieć wątpliwości, czy fachowa pomoc rzeczywiście się opłaca. Osobną kwestią jest znalezienie renomowanego specjalisty, który posiada bogate doświadczenie w sprawach podobnych do tej, jakie w danej chwili Cię zajmują. Znajomość odpowiednich paragrafów może nie wystarczyć, każdy przypadek wymaga dobrania indywidualnej taktyki postępowania/negocjacji. Rzetelni, sumienni prawnicy mają wypracowanych szereg elastycznych scenariuszy, które dopasowują do zaistniałych okoliczności. Nie ma szans, aby osoby które nie zajmują się tym na co dzień były w stanie z marszu osiągnąć równie wysoką efektywność. Dlatego jeżeli kiedykolwiek przytrafi Ci się problem natury prawnej, w pierwszej kolejności zwróć się do renomowanej kancelarii. Twoje szanse są większe, niż może się z początku wydawać!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl

Komentarze