Niezwykły Lwów w szamotulskim muzeum

17.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #muzeum   #wystawa   #szamotuły   

W środowe popołudnie 15 listopada w Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach otwarto wystawę "Lwów w grafice" przygotowaną przez Muzeum Historii Religii we Lwowie. Placówki współpracują ze sobą już od dekady, czego owocem są m.in. cykliczne wystawy organizowane zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie.

 

W trakcie wernisażu Dyrektor szamotulskiego muzeum, Michał Kruszona oraz Orest Małyć, Dyrektor muzeum we Lwowie, opowiadali o korzyściach płynących ze wzajemnej współpracy, wymiany doświadczeńi wsparcia merytorycznego, które jest bezcenne. Podkreślali również, że nie powinniśmy zapominać o tym, że Polskę i Ukrainę łączy wspólna historia. Kilka słów do mieszkańców skierował również Starosta Józef Kwaśniewicz, który podkreślał, że Powiat współpracuje z sąsiadami ze Wschodu na rozmaitych płaszczyznach, nie tylko tej kulturalnej.

Lilija Morawska, Wicedyrektor lwowskiego muzeum zaprosiła przybyłych mieszkańców do obejrzenia prezentacji multimedialnych ukazujących stolicę Ukrainy na starej i współczesnej fotografii. Był to ciekawy wstęp do dalszej części wernisażu, a więc zwiedzania wystawy.

Na ekspozycję złożyło się 36 grafik ukraińskich artystów pochodzących z drugiej połowy XIX wieku oraz z różnych okresów XX wieku. Ich tematyka skupia się przede wszystkim na architekturze Lwowa, dzięki czemu wystawa jest bardzo jednolita, a zarazem niezwykle zróżnicowana pod względem formy. Zapraszamy do zwiedzania! Wystawa gościć będzie w Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach do 15 grudnia.

 

To może Cię także zainteresować:
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu
"Halszka, Czarna Księżniczka z Szamotuł"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze