Niebanalny prezent na ślub – pomysły

31.01.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta   #ślub   #wesele   #para młoda   #prezent   

W sytuacji, kiedy ślub biorą ważne dla nas osoby chcemy zrobić im wyjątkowy prezent. Czasem jednak wymyślenie rzeczy, która sprawi radość naszym najbliższym nie jest wcale proste. Jeżeli nie mamy pomysłu na prezent ślubny, szukajmy inspiracji gdzie się da.

 

Im więcej energii włożymy w poszukiwania, tym większe szanse, że sprawimy radość parze młodej. Na początku warto przyjąć kryteria, takie jak między innymi cena.

Cena prezentu ślubnego

Osoby, które szukają pomysłów na prezent ślubny często stają przed tak wieloma możliwościami, że nie wiedzą na co się zdecydować. Jeżeli chcemy, żeby ten wybór był łatwiejszy, dobrze jest przyjąć pewne kryteria, które zawężą krąg naszych poszukiwań. Należą do nich między innymi:

  • cena,
  • rzecz lub prezent niematerialny.

 

Cena jest dla większości osób kwestią, której nie sposób przekroczyć. Warto zawczasu ustalić jaki budżet możemy przeznaczyć na prezent ślubny. W ten sposób będziemy wybierać jedynie spośród upominków, na które nas stać.

Drugą kwestią jest fakt, czy chcemy kupić rzecz – na przykład samochód, odkurzacz czy komputer, czy stawiamy na prezent o innym charakterze – wycieczka, kurs kuchni japońskiej. Jeżeli dobrze znamy parę młodą, nie powinniśmy mieć problemów w wybraniem tego, co sprawi jej najwięcej radości.

Kosztowne prezenty ślubne

Jeżeli jesteśmy rodzicami pary młodej lub należymy do grona najbliższych jej osób, możemy zdecydować się na zrobienie kosztownego prezentu. Kiedy środki finansowe nie są dla nas przeszkodą, dobrym pomysłem okaże się zakup mieszkania, działki lub samochodu. Na takie prezenty nie stać wielu, jednak możemy być pewni, że sprawimy obdarowanym wiele radości.

W sytuacji, kiedy wiemy, że dla pary młodej najbardziej liczą się niezapomniane przeżycia, ciekawym pomysłem jest sfinansowanie na przykład wyprawy dookoła świata lub kursu językowego w egzotycznym miejscu.

Przedmioty przydatne w gospodarstwie domowym

Wstąpienie w związek małżeński oznacza rozpoczęcie nowego życia, a zazwyczaj wiąże się również z założeniem własnego domu. Z tego względu większość gości decyduje się na zakup przedmiotów, które będą przydatne w gospodarstwie domowym. Pary młode, którym zależy na tego typu prezentach powinny jednak pomyśleć o sporządzeniu listy rzeczy, których potrzebują. Należy bowiem uwzględnić fakt, że kilku gości może wpaść na ten sam pomysł. Lista to doskonały sposób, żeby nie stać się posiadaczami dziesięciu odkurzaczy.

Jakie rzeczy do domu kupować? Jeżeli dysponujemy większą ilością środków finansowych, a jednocześnie wiemy, że przyszli małżonkowie są miłośnikami kawy, dobrym pomysłem jest zakup profesjonalnego ekspresu do kawy. Tu należy jednak uwzględnić warunki mieszkaniowe pary. Profesjonalne ekspresy do kawy często charakteryzują się bardzo dużymi gabarytami. Jeżeli kuchnia młodych nie należy do największych, lepiej zdecydować się na mniejszy sprzęt.

Urządzeniem, którego nie może zabraknąć w każdym domu jest odkurzacz. Goście, którzy mogą wydać na taki prezent więcej, powinni pomyśleć o odkurzaczu posiadającym funkcję prania dywanów, czy tapicerki samochodowej.

W sytuacji, kiedy nie możemy przeznaczyć na prezent większych funduszy, unikajmy kupowania sprzętu gorszej jakości. Kiedy nie stać nas na dobrego robota kuchennego, kupmy piękny młynek do kawy.

Niezapomniane przeżycia jako pomysł na prezent ślubny

Są osoby, o których wiemy, że nie ucieszą się z żelazka czy zmywarki. Bywa również, że para młoda od wielu lat mieszka razem i ma doskonale wyposażone mieszkanie. W takiej sytuacji nie należy kupować przedmiotów na siłę. Znacznie lepszym rozwiązaniem będą takie prezenty, które zapewnią obdarowanym niezapomniane przeżycia. Tu świetnie sprawdzą się podróże zagraniczne. Nie każdy jednak lubi podróżować. Jest także wiele osób, które ze względów zawodowych lub z powodu zaawansowanej ciąży nie mogą pozwolić sobie na dalekie eskapady. Co zrobić wówczas? Jeżeli para młoda mieszka w większym mieście, możliwości jest wiele.

Bardzo interesującym pomysłem może okazać się profesjonalny kurs gotowania. Jeżeli para młoda wyśmienicie radzi sobie w kuchni, zaproponujmy im szkolenie z kuchni egzotycznej. Kiedy chcemy obdarować miłośników kina, doskonałą propozycją będzie karnet do dobrego kina. Wiele par młodych ucieszy się z kursu tańca. Interesującym pomysłem na prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny jest pobyt w salonie spa, w którym można skorzystać z rozmaitych zabiegów upiększających czy masażu. Koniecznie zadbajmy o to, żeby osoby obdarowane mogły skorzystać z prezentu w dowolnym, wybranym przez siebie momencie.

Jeżeli chcemy obdarować parę młodą jednym z powyższych prezentów, pamiętajmy, żeby nie wręczać samej koperty. Zamiast standardowych kwiatów świetnie sprawdzą się tu flowerboxy, czyli kwiaty w szykownym pudełku. Flowerboxy zyskują na popularności ze względu na swoje walory praktyczne. Charakteryzują się one mniejszymi rozmiarami niż standardowe bukiety kwiatów, co sprawia, że idealnie sprawdzają się w dniu ślubu, kiedy większość gości wręcza parze młodej kwiaty.

 

Poradnik powstał przy współpracy ze sklepem Flowers Atelier, oferującym kwiaty i prezenty.

 

To może Cię także zainteresować:
Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubranek dla dzieci?
Hybrydy, a zwykły lakier. Co warto wybrać?
Sandały na lato - najmodniejsze fasony, które znajdziecie w każdym sklepie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze