"Najlepszy powód, by żyć…"

15.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #biblioteka   #trzcianka   

7 lutego w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Białej odbyło się drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży działającego przy trzcianeckiej bibliotece.

 

Tematem przewodnim rozmów była powieść autorstwa Augusty Docher "Najlepszy powód, by żyć". Książka w ciekawy i przystępny dla młodzieży sposób opowiada o wszystkim, co w życiu najważniejsze.

Główną bohaterką powieści jest nastolatka, która ulega nieszczęśliwemu wypadkowi - zostaje dotkliwie poparzona. Jej zdrowie i życie jest zagrożone, a liczne operacje i zabiegi rehabilitacyjne wiążą się z ciągłym bólem i cierpieniem.

Kiedy wydaje się, że Dominika nie ma już siły, a jej życie pozbawione jest sensu, los stawia na jej drodze młodego, zbuntowanego chłopaka, który postanawia zawalczyć o jej uczucie i wspólne szczęście.

Dziewczęta dyskutując o książce poruszyły wiele ważnych i trudnych tematów. Rozmawialiśmy o rodzinie, sile miłości oraz trudnej sztuce samoakceptacji.

Nie ma uniwersalnej recepty na szczęście, dlatego każdy powinien sam odpowiedzieć sobie na pytanie jaki jest jego najlepszy i najważniejszy powód, by żyć.

 

To może Cię także zainteresować:
Rozmowy o literaturze „Pod Jelonkiem”
Globalnie w bibliotekach
Koncert z okazji Dnia Matki w Trzciance

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JSz | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze