Mistrz Pięknego Czytania

09.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #biblioteka   #trzcianka   

46 uczniów klas IV i V powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego wzięło udział w zmaganiach o tytuł "Mistrza Pięknego Czytania" w zorganizowanym 7 listopada przez Bibliotekę Publiczną w Trzciance Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania "Legendy Czarnkowsko-Trzcianeckie".

 

W tym roku konkurs odbył się w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie. Pięknie czytające dzieci, ich opiekunów, bibliotekarzy oraz jurorów przywitał dyrektor Biblioteki Publicznej w Trzciance, Włodzimierz Ignasiński. W pierwszym etapie uczestnicy prezentowali przygotowane wcześniej fragmenty dowolnie wybranych legend naszego powiatu. Zadaniem półfinalistów było odczytanie fragmentu wskazanego przez organizatora. Ocenie podlegała płynność i bezbłędność czytanego tekstu, prawidłowa dykcja, intonacja, a także ogólny wyraz artystyczny. Podczas obrad komisji konkursowej dzieci miały okazję odwiedzić Muzeum Ziemi Czarnkowskiej, w którym zapoznały się z historią Czarnkowa. Dla spragnionych słodkości znalazł się również czas na pyszny poczęstunek.

Jury w składzie: Elżbieta Parent - Mumot (trzcianecka poetka), Grażyna Fąferek (kierownik Biblioteki Publicznej w Czarnkowie), Katarzyna Hołyst (menedżer kultury) uhonorowało następujące osoby:

 

Mistrz Pięknego Czytania - Weronika Kapela (Trzcianka, Zespół Szkół Katolickich),

Wyróżnienie Specjalne - Gaja Michalska (Czarnków, SP 2),

Wyróżnienie - Bartosz Waśko (Czarnków, Biblioteka Publiczna - Filia nr 2),

Wyróżnienie - Alicja Matkowska (Trzcianka, SP2).

 

Biblioteka Publiczna w Trzciance serdecznie gratuluje zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania „Legendy Czarnkowsko – Trzcianeckie” oraz dziękuje za pomoc i gościnę Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czarnkowie.

 

To może Cię także zainteresować:
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu
"Halszka, Czarna Księżniczka z Szamotuł"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / KH | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze