Michał Witkowski w Trzciance

21.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #biblioteka   #trzcianka   

15. maja w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbyło się spotkanie z Michałem Witkowskim, uznanym pisarzem, autorem felietonów, postacią barwną i kontrowersyjną.

 

Pisarz znany jest czytelnikom z takich powieści jak „Lubiewo”, „Fynf und cwancyś” czy „Wymazane”. Ta ostatnia znalazła się wśród 20 książek nominowanych do Nagrody Nike 2018. Michał Witkowski ponadto regularnie publikuje swoje felietony w tygodniku „Wprost”, a także jest bywalcem warszawskich salonów i zna świat celebrytów od podszewki.

Podczas spotkania z trzcianeckimi czytelnikami czytał fragmenty swoich dwóch ostatnich powieści, czyli „Fynf und cwancyś” oraz „Wymazane”. Opowiadał o tym, jak trudno pisarzowi wyjść z przypiętych mu łatek dotyczących uprawiania danego gatunku literatury, o kulturze masowej, kulisach pisania swoich książek. Pisarz pokazał się trzcianeckiej publiczności jako osoba pełna dystansu do siebie, ale i świadoma swojego talentu.

Spotkanie zakończyło się rozmowami z czytelnikami oraz pamiątkowymi zdjęciami.

 

To może Cię także zainteresować:
Jesień z dobrą książką
"Trzy pokolenia – jedna droga" - wernisaż wystawy w Trzciance
Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: biblioteka-trzcianka.pl / JN / foto: biblioteka-trzcianka.pl

Komentarze