Menedżer floty: zapanuj nad swymi samochodami

25.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Dziesiątki, może setki samochodów: w bazie, na trasach i na parkingach w mieście, w Polsce, a może w całej Europie. Ogromny majątek zarówno w postaci samych pojazdów, jak i ładunków, które przewożą. Ogromna odpowiedzialność, jeśli przewożą ludzi. Do tego niezliczone niespodzianki: tu awaria, tam korek, gdzie indziej stłuczka, a może nawet wypadek. Terminy gonią, klienci się niecierpliwią.

 

Wykorzystaj pełnię potencjału

Przy tym wszystkim wykorzystać trzeba do maksimum potencjał drzemiący zarówno w pojazdach, jak i w ludziach, którzy je prowadzą. Jest to więc zarządzanie nie tylko kierowcami i taborem, ale też całą masą informacji, nieustannie aktualizowanych w miarę upływu czasu. Opanowanie tego wszystkiego wymaga dobrych narzędzi. Na szczęście dostarcza ich technologia GPS – dziś jeszcze amerykańska, w niedalekiej przyszłości może także europejska, gdy system Galileo wejdzie na naszym kontynencie do powszechnego użytku.

Każdy zainteresowany wie, gdzie jest dany pojazd

Dzięki takiej technologii nie tylko zarządzający flotą samochodową, ale nawet każdy klient oczekujący na przyjazd zamówionego towaru, choćby było to tylko pudełko z pizzą, może w dowolnym momencie ustalić, gdzie znajduje się oczekiwany pojazd. Umożliwia to m.in. aplikacja Brumgo dostępna na stronie https://www.brumgo.com/pl/. Połączenie technologii satelitarnej z komórkową pozwala nie tylko pozyskiwać, przekazywać i odbierać wszelkie informacje o każdym pojeździe, ale też zarządzać nim zdalnie.

Inne możliwości menedżera floty

Dzięki tej aplikacji można w dowolnym momencie uzyskać wiedzę o statusie pojazdu: jest w trasie czy na postoju? Gdzie się znajduje? Mapa cieplna ruchu samochodowego to część Brumgo, pozwalająca na analizę wszystkich tras: jak bardzo są uczęszczane, którędy jeździ się najczęściej, a którędy najrzadziej. Wszystkie trasy i powiadomienia można przechowywać w schowku, a także opatrywać notatkami.

System może wysyłać i odbierać powiadomienia o nadmiernej eksploatacji pojazdów, przekraczaniu dozwolonej prędkości lub zboczeniu przez kierowcę z wyznaczonej trasy albo opuszczeniu przezeń ustalonego obszaru. Zachowanie kierowców można ujmować w statystyki, analizować i porównywać, uzyskując tym samym informacje niezbędne do optymalizacji w logistyce. Można także ustalać daty niezbędnych czynności, takich jak przeglądy techniczne czy wymiana opon i oleju, wykup polis ubezpieczeniowych etc. Wszystko to podlega monitorowaniu.

Nowoczesne lokalizatory GPS podłączone na stałe do zasilania pojazdu mogą także zabezpieczać go przed kradzieżą, blokując rozrusznik czy pompę paliwową: tak unieruchomionym pojazdem złodziej nie odjedzie.

Odbieraj i pracuj, na czym chcesz

Z aplikacji można korzystać na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie i smartfonie. Co więcej: można udostępniać wybrane informacje klientom. Sama aplikacja jest darmowa, opłacie podlega tylko zakup każdego lokalizatora, dostępnego w trzech wersjach: Plug, Pocket i Basic. Ta ostatnia nadaje się przede wszystkim do pojazdów o większej wartości, a więc samochodów dostawczych i ciężarowych oraz maszyn budowlanych.

 

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze