Meble ogrodowe - 5 nowych trendów na 2019

28.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Trendy w aranżacjach przydomowych ogrodów i tarasów zmieniają się równie często, jak trendy wnętrzarskie. Nikt nie wymienia mebli ogrodowych co 2-3 lata, zwykle to okres od 5-10 lat. Dlatego szukając nowych inspiracji, warto sprawdzić, co nowego proponują projektanci. Co będzie dominowało w najbliższych miesiącach? Jakie trendy będą obowiązywały w meblach ogrodowych w 2019? Zebraliśmy kilka nowinek i chcemy się nimi podzielić.

 

Ogród - dodatkowy pokój

Średni metraż domków jednorodzinnych to około 120m2. W czasach rosnących kosztów utrzymania i energii, popularne są nawet metraże od 80-90 m2. Może się wydawać mało, ale trzeba realnie spojrzeć w przyszłość i praktyczną stronę użytkowania. Domy wielopokoleniowe to już przeszłość, dzisiaj liczy się energooszczędność i koszty utrzymania.

Coraz większą rolę w niewielkich domkach odgrywa taras lub ogród, który od wiosny do jesieni pełni funkcję ‘dodatkowego pokoju’. Właściciele domków wiedzą, jaką przyjemność daje przebywanie na świeżym powietrzu, prace ogrodowe i wieczorne spotkania na tarasie przy lampce wina. Ten trend będzie się umacniał również w najbliższych sezonach.


Strefa wypoczynku coraz ważniejsza

Meble ogrodowe nie są już tylko prostymi drewnianymi ławkami ze stołem zbitym z kilku desek. Stały się pełnoprawnymi zestawami do wypoczynku, niczym nie ustępującymi tradycyjnym meblom. Co więcej, to konstrukcje coraz bardziej zaawansowane, bo muszą być wykonane z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Klienci oczekują trwałości, funkcjonalności i estetyki. Dlatego nie ma miejsca na kompromisy.

Nowoczesne zestawy mebli ogrodowych to właściwie salony przeniesione na zewnątrz. Rozłożyste sofy i narożniki, wygodne fotele, stoły ogrodowe we wszystkich rozmiarach. Jeśli nasz taras czy altana ogrodowa ma być ekstra pokojem, to również meble muszą spełniać najwyższe wymagania. Materiały konstrukcyjne i obicia wykonane z najmocniejszych materiałów zapewniają długą żywotność i komfort spędzania wolnego czasu w ogrodzie.


Gotowanie na świeżym powietrzu

Kuchnia na zewnątrz? Dlaczego nie! Gotowanie w ogrodzie to mocny trend. Nie wystarczy nam już grill (przenośny a nawet stacjonarny) i murowana wędzarnia, coraz więcej projektów ogrodów i tarasów uwzględnia outdoorowe kuchnie. Trend przywędrował do nas kilka lat temu zza oceanu i umacnia się. Letnie imprezy w ogrodzie będą jeszcze bardziej udane, kiedy wszystko, co podasz gościom zostanie przyrządzone na ich oczach. Wspólne przygotowywanie potraw to również doskonała okazja do konwersacji zakończonej wyśmienitym posiłkiem.

Hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe również podążają za modą na instalowanie zewnętrznych profesjonalnych zestawów grillowych na tarasach, patio i w ogrodach. Przygotowywanie potraw na oczach gości jest dodatkową atrakcją i dowodem na wysoką jakość świadczonych usług.


Wielofunkcyjność w cenie

Stół bilardowy, stół do tenisa (ping-ponga) i stół biesiadny to 3 funkcje zewnętrznych stołów bilardowych z nakładanymi blatami. To rozwiązanie coraz częściej poszukiwane nie tylko przez klientów indywidualnych, ale przez wspomniane hotele, restauracje i pensjonaty. W jednej cenie otrzymujemy mebel, który przechodzi łatwą transformację ze stołu bilardowego w stół biesiadny. A najważniejsze, że wielofunkcyjność nie oznacza spadku jakości. Zarówno stół bilardowy, jak i blaty jadalniane to konstrukcje, które powstały na bazie wieloletnich doświadczeń projektantów. Spełniają nie tylko wysokie wymagania miłośników bilarda, jako stoły biesiadne nie ustępują najlepszym meblom do kuchni i salonu. Dzięki tym stołom, bilard w ogrodzie będzie niezapomnianym urozmaiceniem każdego przyjęcia.


Relaks jest najważniejszy

Wygoda, wygoda, i jeszcze raz wygoda. Zachowania klientów pozwalają wyciągnąć wniosek, który daje obraz niezmiennego trendu w meblach ogrodowych. Oprócz tradycyjnych mebli, poszukujemy wyposażenia ogrodu, na którym możemy wygodnie odpocząć. Dlatego ogromną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju sofy, narożniki, hamaki, leżaki, huśtawki, wiszące fotele. Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do eksplozji tropikalnych temperatur już w maju, dlatego tegoroczny sezon kąpieli słonecznych na wygodnych meblach ogrodowych zapowiada się bardzo obiecująco.

Ludzie pragną zewnętrznej przestrzeni wypoczynkowej niezależnie od tego dysponują dużym ogródkiem w podmiejskim domu czy małym balkonem w bloku. To element wolności, za którą każdy z nas odda wiele. Zaplanujmy tę przestrzeń z głową i w zgodzie z obowiązującymi trendami.


Producent Mebli Lissy
Artykuł został przygotowany przez firmę Lissy specjalizującej się w produkcji mebli ogrodowych 3w1.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze