Masz dość płytek, kafelków i paneli? Projektanci wnętrz typują, że beton architektoniczny będzie hitem kolejnych lat

10.11.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Remont mieszkania to poważna decyzja – oznacza wielkie zmiany w życiu wszystkich domowników. Nowa stylizacja przeobrazi nie tylko wygląd zewnętrzny doskonale znanych kątów, ale też diametralnie wpłynie na atmosferę. Wszystkie wybory należy dokładnie przemyśleć, aby końcowa aranżacja spełniła wyśrubowane oczekiwania i robiła odpowiednio pozytywne wrażenie. Warto zatem wiedzieć, co o wnętrzarstwie i modzie mają do powiedzenia branżowi eksperci.

 

Neobarokowe bogactwo zasłużenie odchodzi już do lamusa. Nowoczesne trendy stawiają na minimalizm 

Epatowanie drogimi materiałami lub stosowanie wiernych imitacji ekskluzywnych tworzyw (w razie dysponowania niższym budżetem) jeszcze niedawno było jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Nieco w myśl zasady „Zastaw się, a postaw się!” – dziś trendseterzy kładą akcent na zupełnie inne wartości: Bogactwo ustępuje miejsca wolnej przestrzeni. To nie ociekające złotem elementy wyposażenia, ale powściągliwy design oraz wizualne powiększenie dostępnej powierzchni są aktualnie najbardziej cenione i pożądane. Bardzo dobrym przykładem może być tutaj beton architektoniczny – płyty z tego tworzywa znajdują niezwykle szerokie zastosowanie we wszelkiego rodzaju wykończeniach. Jego właściwości sprawiają, że można go uformować w praktycznie dowolnym kształcie. Proste, bazujące na podstawowych figurach geometrycznych wzory pozwalają uzyskać pożądany efekt. Z kolei stonowana, utrzymana w odcieniach szarości kolorystyka znakomicie uwypukli wszystkie zalety dobrze zaprojektowanego oświetlenia w pomieszczeniu. 


Beton architektoniczny to uniwersalny materiał. Pasuje nie tylko do salonu, ale też do kuchni czy łazienki 

Zaawansowane rozwiązania technologiczne, jakie coraz powszechniej wykorzystuje się we współczesnym budownictwie, pozwalają projektantom wnętrz na tworzenie niesamowicie kreatywnych realizacji. Jak twierdzą przedstawiciele firmy VHCT, pierwszego producenta betonu architektonicznego w Polsce, jedną z głównych zalet materiału stanowią jego fantastyczne właściwości. Utrzymuje pierwotny kolor nawet przez kilkadziesiąt lat, wyróżnia się wysoką odpornością na czynniki organiczne oraz pogodowe, wreszcie konieczność dodatkowej impregnacji została ograniczona do minimum. Na dodatek montaż specjalnych płyt zajmuje stosunkowo niewiele czasu i jest bardzo nieskomplikowany. Warto podkreślić, że różne wzory da się harmonijnie połączyć w jedyną w swoim rodzaju mozaikę z betonu architektonicznego. Miłośnicy nietypowych rozwiązań z fantazją na pewno nie omieszkają skorzystać z takiej sposobności.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl

Komentarze