Literatura lekiem na problemy

18.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #biblioteka   #szkoła   #literatura   #trzcianka   

O właściwościach terapeutycznych odpowiednio dobranej literatury wiadomo nie od dzisiaj. Tematyka biblioterapii została poruszona podczas lekcji z gimnazjalistami, którą przygotował pracownik Biblioteki Publicznej w Trzciance.

 

„Apteka literacka, czyli książka lekarstwem na nasze problemy” – w lekcji pod takim tytułem wzięli udział uczniowie klasy I „d” Gimnazjum Nr 2 w Trzciance. Celem spotkania z młodzieżą było nie tylko promowanie książki i czytelnictwa, ale ukazanie biblioteki jako miejsca, które może pomóc rozwiązać różnorakie problemy. Wszystko to oczywiście za pomocą literatury.

Zajęcia, które miały charakter warsztatowy, zaangażowały uczniów do pracy z książką. Podzieleni na grupy, wcielili się na chwilę w terapeutów, którzy odpowiednio dobraną literaturą, rozwiązują dany problem (zawód miłosny, smutki, uzależnienia itd.). Uczniowie bazowali na swojej wiedzy literackiej, jak również pomagał im prowadzący lekcję bibliotekarz.

Lekcja biblioteczna została zainspirowana scenariuszem „Szkolna apteka literacka, czyli kilka sposobów zachęcenia młodzieży do czytania” Lidii Ippoldt ( „Biblioteka w Szkole” nr 3/2016).

 

To może Cię także zainteresować:
Imieniny Kazimiery w bibliotece
Wieczór pełen muzyki
"Najlepszy powód, by żyć…"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JN | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze