Liceum w Trzciance to szkoła w której warto się uczyć!

22.01.2015

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Tylko taki wniosek można wyciągnąć z wyników przedstawionych przez Kapitułę Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015, której przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, a tworzyli Ją: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych, członkowie Komisji do spraw Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

 

W tym roku poddano ocenie aż 2.291 liceów, z czego tylko 500 zostało wyłonionych do grupy najlepszych w Polsce. Ranking jest bardzo ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego, dlatego cieszymy się, że na podstawie sukcesów w olimpiadach oraz wyników matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych LO w Trzciance zajęło honorowe 26. miejsce w Wielkopolsce i otrzymało Brązowy Znak Jakości Szkoły 2015.

Z rankingu zdecydowanie wynika, że LO w Trzciance jest najlepszą szkołą średnią w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim i jedną z najlepszych wśród średnich szkół publicznych Okręgu Pilskiego. Takie wyniki na pewno zainteresują środowisko edukacyjne, a przede wszystkim gimnazjalistów i ich rodziców, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Trzcianeckie liceum zapewnia więc najlepszy start do dorosłego życia, a od niego zależy cała przyszłość.

 

 

red. DDWLKP.pl | źródło: lo.trzcianka.com.pl | Zespół do spraw promocji Szkoły | foto: lo.trzcianka.com.pl

Komentarze