Kwiaty na ślub. Najtrwalsze i najpiękniejsze gatunki do bukietu i dekoracji

06.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta   #ślub   #kwiaty   #bukiet   #dekoracja   

Wybór kwiatów, które idealnie dopełnią suknię ślubną i stworzą efektowną ozdobę ław w kościele, samochodu młodej pary czy weselnej sali, nie jest łatwym zadaniem. Musimy bowiem wziąć pod uwagę nie tylko własne upodobania czy krój sukienki, ale też trwałość kwiatów i ich dostępność o określonej porze roku. Przedstawiamy krótki poradnik, który pomoże przyszłym nowożeńcom dokonać właściwego wyboru!

 

W kolorach jesieni

Jeżeli data naszego ślubu przypada na wrzesień, październik lub listopad, doskonałym rozwiązaniem – tak w przypadku bukietu, jak i dekoracji sali – będą kwiatowe kompozycje wykorzystujące kolory i owoce jesieni. Do najpiękniejszych i najbardziej trwałych kwiatów, po jakie można sięgnąć w tym okresie, należą: alstromeria, wrzosiec, róża (szczególnie polecane są wyjątkowo trwałe róże z odmiany Ecuador), goździk, hortensja, dalia i – jako dodatek – jarzębina.

 

Świeżość wiosny

Wiosna to czas, kiedy z powodzeniem możemy przygotować urokliwe, subtelne kompozycje w pastelowych kolorach i o delikatnym zapachu. Doskonałym wyborem na ślub w marcu, kwietniu lub maju będą: anemony, frezje, szafirki, storczyki (najlepiej Phalaenopsis) amarylisy zwartnice i róże. W charakterze dodatku możemy też wykorzystać bzy i konwalie, jednak musimy pamiętać, że te ostatnie kwiaty wykazują już mniejszą trwałość.

 

Pełnia słonecznego lata 

Czerwcowe, lipcowe i sierpniowe panny młode mogą wybierać między stonowanymi a bardzo kolorowymi bukietami o intensywnym zapachu. Skromniejsze kolorystycznie stworzą w oparciu o: uroczą i bardzo wytrzymałą gipsówkę, dalię, lilię, kallę (Cantedeskię) czy ostróżkę w jasnym odcieniu. Bogatsze skomponują zaś na bazie: lawendy, słonecznika, eustomy, mieczyka, piwonii, gardenii i wielobarwnych róż.

 

 

Magia mroźnej zimy

Ślub pośród bieli i magicznych wzorów malowanych na szybach przez szron uświetni bukiet – a nawet cała dekoracja – z kwiatów w odcieniach bieli, pudrowego różu i delikatnego fioletu. Najlepiej skomponować ją z trwałych, eleganckich i uroczystych kwiatów, takich jak: hiacynty, amarylisy, storczyki, ciemierniki i poinsecje, czyli bardzo świąteczne „gwiazdy betlejemskie”. 

 

Florystyczne dekoracje na samochód

Kiedy zdecydujemy się już na kwiaty do bukietu ślubnego, wianka czy dekoracji na salę, pozostaje kwestia udekorowania samochodu przyszłych małżonków. W tym przypadku do wyboru mamy równie wiele możliwości. Coraz częściej narzeczeni decydują się zastąpić sztuczne kwiaty naturalnymi, wywierającymi dużo większe wrażenie na gościach. Takie kompozycje mogą mieć formę girlandy uplecionej z drobnych kwiatków (np. gipsówki) i umieszczonej na tylnej części maski samochodu, pojedynczych kwiatów (np. gerberów) lub wianuszków przywiązanych wstążką do klamek. Do układania kompozycji na przedniej części maski auta – np. serc, obręczy lub rustykalnych, ratanowych pierścieni z perełkami i pojedynczymi główkami kwiatów świetnie sprawdzą się róże i goździki.

 

Materiał przygotował: Lifestylowy Magazyn Kobiecy
www.KobietaMag.pl TOP trendy: moda, uroda. Testowanie kosmetyków, konkursy. Liczne nagrody

 

 

To może Cię także zainteresować:
Pomysł na biznes, czyli manicure hybrydowy w domu
Rola rodzica w edukacji dziecka
Wakacje nad morzem to tylko plaża? Błąd!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze