Które prezenty będą nadawać się do wręczenia bez względu na wiek solenizanta?

04.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Najczęściej w życiu spotykamy się z sytuacją, kiedy to dana osoba wyrasta z pewnych nawyków oraz sympatii do konkretnych rzeczy. Nie ma się co dziwić, w końcu życie oznacza ciągłe zmiany. Co jednak zrobić, aby wręczony komuś prezent nie stał się po latach przedmiotem odrzuconym lub zapomnianym. O tym, a także o wielu innych rzeczach postaramy się - na podstawie rozmów z ekspertami w dziedzinie prezentów - napisać w poniższym artykule.

 

Przefiltruj asortyment jubilerski wedle własnych potrzeb 

„Oczywistą oczywistością” jest stwierdzenie, że maluchy oczekują od życia czego innego niż nastolatki, osoby pełnoletnie, trzydziestolatkowie, pięćdziesięciolatkowie bądź też ludzie starsi. Istnieją jednakowoż sposoby, aby kolczyki złote dla dzieci nie przestawały zajmować użytecznego miejsca także w życiu dorosłym. Wszystko, co musimy zrobić , to unikać wzorów, które na stałe zakotwiczą wybrany wyrób w danym przedziale wiekowym. Wbrew pozorom nie jest to żadna sztuka – wystarczy pomyśleć, co my chcielibyśmy nosić niezależnie od wieku, nastroju a nawet nie zważając na okazję. 

Naturalnie srebro w tym kontekście znacznie różni się od złota, które kojarzone jest zazwyczaj z wyjściami wieczorowymi i poważniejszymi uroczystościami. Dlatego właśnie decydując się na najwyższej próby srebrne dzieła sztuki jubilerskiej, zyskujemy znacznie rozleglejszy wybór wzorów (także tych symbolicznie odwołujących się do hobby i zainteresowań), ale także znacznie luźniejsze ramy i konwencje odnośnie do okazji licujących z wyborem szlachetnych akcesoriów. Złoto z drugiej strony urzekać będzie nas wszędzie tam, gdzie stylizacja oraz ubiór grają pierwsze skrzypce. Oba kruszce naturalnie musimy przepuścić przez filtr designu, który odsieje wszystkie typowo dziecięce i młodzieżowe propozycje. 

Gusty i gesty, czyli jak po latach dojrzewamy do klasycznych wzorów

Kiedy natomiast uda nam się już wybrać idealny i ponadczasowy krój pasujący do każdej grupy wiekowej – wiemy, że trafiliśmy na prezent doskonały. Maluchy i nastolatkowie mogą bowiem nie docenić z miejsca naszego gustu i gestu, jednak najczęściej już pierwsze lata dorosłości wypełnione będą pamięcią o naszym prezencie połączoną z jego częstym użytkowaniem. Często, by docenić prawdziwe piękno klasycznych i prostych projektów, potrzeba lat, co oznacza, że nie powinniśmy zrażać się, jeśli dziecko nie będzie od razu zadowolone z naszego wyboru, w którym ponad wzorem z myszką Miki postanowiliśmy postawić tradycyjnie piękny wyrób z wysoko-karatowego metalu. Kilkanaście wiosen później wytwór wróci na orbitę zainteresowań.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze