Konkurs pięknego czytania w Łomnicy

24.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #biblioteka   #trzcianka   

20 października 2017 r. w bibliotece filialnej w Łomnicy odbył się konkurs pięknego czytania pod hasłem „Legendy czarnkowsko – trzcianeckie”.

 

Wszyscy uczestnicy starali się znaleźć teksty związane z ich miejscowościami. Tak więc mogliśmy usłyszeć legendę o niedźwiedziu z Łomnicy, młynarzu z Kępy, Diable z Wrzącej, czy też piekarzu Bartoszu z Trzcianki. Historie były bardzo ciekawe i wzbudziły duże zainteresowanie wśród słuchaczy. Jury miało bardzo trudne zadanie, ale po długiej debacie postanowiono przyznać:

I miejsce – Hannie Wzorek

II miejsce – Marii Frąckowiak i Klaudii Kozioł

III miejsce – Szymonowi Magalskiemu i Michalinie Kasperek

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i skromne nagrody. Ponieważ były to jednocześnie eliminacje do etapu powiatowego konkursu jury zadecydowało, że Bibliotekę w Łomnicy w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania będą reprezentowały Hanna Wzorek i Maria Frąckowiak.

 

To może Cię także zainteresować:
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu
"Halszka, Czarna Księżniczka z Szamotuł"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / MP | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze