Koncertu zespołu CETi

13.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #koncert   #krzyż wielkopolski   

29 września w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżu Wlkp. zebrali się fani mocnego metalowego brzmienia, a to za sprawą koncertu zespołu CETi. Organizatorami wydarzenia byli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Motocyklistów PCT Riders oraz Heart Of Rock Agency.

 

Artyści zagrali swoje największe przeboje jak również piosenki z najnowszej płyty pt. "Snakes of Eden". Koncert był częścią trasy promującej ten właśnie album. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi fanami zespołu, w którym perkusistą jest mieszkaniec Krzyża Marcin "Mucek" Krystek. Zespół CETi powstał w październiku 1989 roku. Jego założycielami byli Grzegorz Kupczyk oraz Maria "Marihuana" Wietrzykowska. Na przestrzeni lat zespół zmieniał skład jednak ta dwójka niezmiennie gra już razem 28 lat. Mają na koncie wiele płyt i zapisów z koncertów, które zbierają same znakomite recenzje. Gościli na wielu festiwalach takich jak np. "Very'Eavy" w Holandii, Rock Metal Fest w Warszawie czy też Przystanek WOODSTOCK w Kostrzynie nad Odrą. Pod koniec 2008 roku zespół zaangażował się w projekt "Akordy Słów, czyli rock i metal symfonicznie". Pod tym szyldem 9 listopada 2008 roku w Kaliszu odbył się koncert CETi z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej oraz chóru PSM pod batutą Adama Klocka. Premiera zapisu tego koncertu odbyła się na specjalnym koncercie w amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie 22 maja 2009 roku. Jest to jak dotychczas jedyny w Polsce na taką skalę przygotowany koncert zespołu hard & heavy z orkiestrą symfoniczną i chórem. Krzyski koncert zespołu trwał ponad 2 godziny i zakończył się owacją na stojąco. Na zakończenie Grzegorz Kupczyk otrzymał z rąk prezesa Stowarzyszenia Motocyklistów PCT Riders Krzysztofa Uciekałka pamiątkową koszulkę ze swoim imieniem oraz tytuł honorowego członka PCT Riders.

 

To może Cię także zainteresować:
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu
"Halszka, Czarna Księżniczka z Szamotuł"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: mgokkrzyz.pl

Komentarze