Kominki – piękno we wnętrzach

17.02.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom i ogród   #kominek   #wnętrze   

Od lat stanowią niezbędny element wyposażenia każdego nowo wybudowanego domu, główne miejsce w salonie. Dodają wnętrzom przytulności i w sensie dosłownym ciepła, wyciszają i uspokajają, sprzyjają budowaniu rodzinnej czy przyjacielskiej atmosfery. Oprócz tego, w sensie bardziej przyziemnym i z ekonomicznego punktu widzenia, stanowią doskonałą alternatywę dla drogiego ogrzewania gazowego czy generującego duże zanieczyszczenia ogrzewania węglem. Drewno pozostaje stosunkowo tanim i ekologicznym surowcem, dodatkowo palące się polana pięknie prezentują się za szybą paleniska.

 

Aby móc cieszyć się ciepłem płynącym z kominka i zapewnić sobie miłe miejsce do rodzinnego wypoczynku warto wybrać model dostosowany do możliwości technicznych budynku oraz naszych indywidualnych preferencji.

Rodzaje kominków

Najbardziej popularne są kominki zlokalizowane przy ścianach, które przylegają do komina, a wydzielają ciepło jedną stroną. Podobne są zyskujące na popularności nowoczesne kominki zabudowane, które zajmują mniej miejsca i emanują ciepłem przez szybę. Jej wielkość zależy od możliwości metrażowych pomieszczenia oraz naszych oczekiwań.

Zajmujące więcej miejsca kominki narożne usytuowane są w rogu pomieszczenia i choć wymagają nieco większej powierzchni, odwdzięczają się kilkoma źródłami ciepła w zależności od sposobu ich ekspozycji. Modne we wnętrzach w ostatnim czasie okazują się też tzw. Kozy czyli piece wolnostojące z widoczną rurą odprowadzającą, która również stanowi element dekoracyjny. Rura zapewnia połączenie z kominem w dowolnej konfiguracji co ułatwia nam kwestię lokalizacji kozy. Tego rodzaju kominek jest wykonany zazwyczaj z lżejszych materiałów i sam w sobie stanowi przede wszystkim element dekoracyjny wnętrza.

Strona sklepsam.pl oferuje kominki i akcesoria kominkowe. Sprawdź!

Dlaczego kominek?

Powodów do tego, aby we wnętrzu naszego domu wygospodarować miejsce dla kominka jest kilka. Należą do nich przede wszystkim względu dekoratorskie (kominek samoistnie staje się centralnym punktem pokoju dziennego), ale również kwestie praktyczne związane z możliwości dodatkowe ogrzania pomieszczenia, niewielkim kosztem i przy minimalnym nakładzie pracy. Tym samym nie mamy trudności, aby smutne, zimowe wieczory zamienić w radosne chwile spędzane z najbliższymi w cieple ognia.

To może Cię także zainteresować:
Samodzielna aranżacja wnętrz - nie bój się zmian!
Urządź kuchnię po swojemu
Jak urządzić kuchnię marzeń?

red. DDWLKP.pl | źródło: sklepsam.pl

Komentarze