Kilka porad na temat idealnego fotelika samochodowego

07.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta   #dziecko   #fotelik   #fotelik samochodowy   #podróż   #bezpieczeństwo   

Podróżując samochodem ważne jest nie tylko bezpieczeństwo pasażerów, ale również ich wygoda, szczególnie dotyczy to tych najmłodszych podróżników.

 

Ważną więc sprawą przed którą staje rodzic jest wybór tego najodpowiedniejszego fotelika samochodowego, który spełnia te dwa główne wymagania.

Przykładem fotelika, który pod względem zapewnianego bezpieczeństwa wykracza poza wszelkie wymogi prawne jest fotelik Romer Advansafix III SICT. Fotelik ten przeznaczony dla dzieci od 9kg do 36kg okazuje się bardzo praktyczny na wiele lat, do ukończenia przez dziecko 12 roku życia.

Fotelik ten posiada kilka skutecznych technologii, dzięki którym dziecko chronione jest z każdej strony w samochodzie. Miękkie ściany boczne jak i wysokie oparcie zapewniają ochronę głowy i szyi podczas zderzeń czołowych. Dodatkowym wsparciem odznacza się użyta technologia SICT z wysuwaną boczną poduszką, którą montuje się od strony drzwi. Pomaga ona pochłaniać największą energię, która dociera do fotelika od uderzenia bocznego. System Pivot Link sprawdza się podczas kolizji, kieruje siłę uderzenia najpierw w dół fotelika.

Ochronę gwarantują także podwójne pasy V-Tether, zapewniające dziecku jeszcze większe bezpieczeństwo oraz komfort w czasie jazdy. Zapobiega to przekręcaniu fotelika oraz ruchy dziecka w przód podczas kolizji. Szwy pasów są dodatkowo wzmocnione - zapobiegające rozdarciu, dzięki czemu dziecko chronione jest wewnątrz głębokiego fotelika.

Fotelik Romer Advansafix III SICT rośnie razem z dzieckiem. Wyposażony jest w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa dla mniejszych dzieci oraz trzypunktowe pasy dla starszych. Fotelik można odpowiednio regulować, posiada trzy pozycje spoczynkowe, które umożliwią dziecku spokojny wypoczynek podczas podróży. Fotelik ma regulowany zagłówek, który można dostosować do wzrostu wciąż rosnącego dziecka. Dodatkowe zabezpieczenie SecureGuard zapewnia ochronę bioder oraz delikatnych okolic brzuszka dziecka, system ten pomaga także ułożyć dziecko w foteliku w wygodnej pozycji. Fotelik Romer Advansafix III SICT dostępny jest w kilku żywych kolorach.

To może Cię także zainteresować:
Jak zorganizować roczek?
Zabezpiecz dom przed złodziejem!
Torba dla młodej mamy – co musisz wiedzieć przed zakupem?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze