Jako pierwsi otrzymamy miliony na inwestycje!

19.02.2016

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisano Mandat Terytorialny dla Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji. Jest to ostatni etap przebiegu prac nad pilskim OSI. Nasz region, jako pierwszy w północnej Wielkopolsce, otrzyma ponad 27 mln euro, czyli ponad 100 mln złotych na inwestycje.

 

mmj
Marcin Porzucek
Poseł na Sejm RP VIII kadencji (Prawo i Sprawiedliwość).

Beneficjentami tych środków będą gminy: Piła, Trzcianka, Szydłowo, Krajenka, Wysoka, Kaczory i Ujście, czyli łącznie ok. 138 tys. mieszkańców. Za te pieniądze zostanie zmodernizowanych wiele budynków oświatowych, będą prowadzone prace na rzecz poprawy infrastruktury komunikacyjnej, Piła zakupi nowe autobusy miejskie, a w Trzciance prawdziwą metamorfozę przeżyje centrum miasta.

Nowa perspektywa unijna była głównym tematem prac komisji rozwoju regionalnego, w której przez lata zasiadałem będąc radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Już jako poseł uczestniczyłem w uroczystościach podpisania Mandatu Terytorialnego. Jestem dumny, że udaje nam się zmieniać, modernizować i unowocześniać nasze małe ojczyzny. Pieniądze się naszemu regionowi po prostu należą.

Gratuluję szczególnie burmistrzowi Trzcianki panu Krzysztofowi Czarneckiemu, który od początku aktywnie zabiegał o to, aby jego gmina znalazła się w POSI. Burmistrz ten miał także konkretny plan wydatkowania środków tak, aby modernizować gminę i jestem pewien, że w Trzciance się to uda.

Niestety, mimo pierwotnych zapewnień czołowych polityków Platformy Obywatelskiej pieniędzy nie dostaną inne gminy naszego regionu. Środków tych nie zobaczą także inne niż Trzcianka gminy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego: Czarnków, Krzyż, Wieleń, Drawsko, Lubasz i Połajewo. To powód kolejnego rozczarowania politykami PO.

Podstawą naszej działalności jest zrównoważony rozwój, zarówno pod kątem inwestycji centralnych jak i w regionach. Zapewniam więc, że w miarę możliwości będziemy zasypywać podziały i wyrównywać szanse, bowiem tego od odpowiedzialnych polityków oczekują mieszkańcy Krzyża, Wielenia czy Lubasza.

Marcin Porzucek

poseł na Sejm RP

 

red. DDWLKP.pl | źródło: Marcin Porzucek

Komentarze