Jakie zasady obowiązują na basenach podczas pandemii?

04.08.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Pojawienie się pandemii bez wątpienia odcisnęło duże piętno na różnych sferach życia. Ludzie powoli wracają to swoich codziennych czynności, ale wielu środkach ostrożności. Środki ostrożności w kwestii korzystania z basenów. Dlatego też w niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Państwu zasady, jakie w tym miejscu panują.

 

Zasady, które obowiązują przy wejściu na basen

Do zasad obowiązujących przy wejściu na basen zaliczyć należy przede wszystkim pozostawienie otwartych drzwi przez wszystkie godziny działania basenu, ponieważ dzięki temu działaniu zostaje ograniczona możliwość ich ciągłego dotykania przez wiele osób. Kolejną kwestią jest określenie dwumetrowej linii na podłodze tuż przed kasą. Oprócz tego zostaje przeprowadzana częsta dezynfekcja wszystkich bransoletek i kluczy do szafek. Dezynfekcja ta odbywa się po każdym użytkowniku basenu. Należy również zaznaczyć, iż we wszystkich poczekalniach zostały usunięte zarówno krzesła, jak i ławki. 


Zasady, które obowiązują w pomieszczeniu z prysznicami, jak i w przymierzalni

W pomieszczeniach z prysznicami i w przymierzalni została zapewniona jedynie minimalna ilość szafek, jak również została zmniejszona do minimum liczba osób, które w danym momencie mogą korzystać jednocześnie z pryszniców. Oprócz tego należy jeszcze zaznaczyć, iż szafki zostają zdezynfekowane po każdym użytkowników basenu, w celu zapewnienia jak najwyższego bezpieczeństwa. 


Zasady, które obowiązują w strefie basenu

Jeżeli chodzi o zasady obowiązujące w strefie basenu to należy tutaj zaznaczyć przede wszystkim to, że zostaje prowadzona regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych, z jednego toru na basenie mogą jednocześnie korzystać maksymalnie cztery osoby, między osobami stojącymi w kolejce obowiązuje odległość wynosząca dwa metry, wszystkim pracownikom oraz użytkownikom basenu zostały zapewnione środki do dezynfekcji rąk. 


Zasady, które obowiązują w stosunku do osób wybierających się na basen

Otóż jeżeli chodzi o zasady obowiązujące w stosunku do osób wybierających się na basen to należy tutaj w szczególności zaznaczyć, iż muszą one posiadać osłonę na nos oraz usta. Oczywiście za wyjątkiem sytuacji, gdy pływają. Przed wejściem do sali basenowej konieczne jest również dokładne umycie całego ciała pod natryskiem. Osoby pływające muszą być równomiernie rozmieszczone w basenie, aby nie stwarzały "sztucznego tłoku" i nie narażały siebie i innych użytkowników na ewentualny kontakt z wirusem. 


Zapewnienie bezpieczeństwa pracowników

Pracodawca jest zobowiązany ustalić stałych oraz jak najmniej licznych pracowników zmiany. Zaleca się również ograniczenie interakcji personelu przebywającego na terenie basenu na różnych zamianach, a także zapewnienie czyszczenia oraz mycia pomieszczeń pomiędzy zmianami. Należy również dołożyć wszelkich starań, aby stanowiska pracy były czyste i jak najbardziej higieniczne. Dezynfekować trzeba także wszystkie powierzchnie dotykowe, do których zalicza się przede wszystkim słuchawka od telefonu, jak i klawiatura komputera. 


Artykuł powstał przy współpracy z sportfun.com.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl

Komentarze