Jakie meble przydają się do małego mieszkania?

26.10.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Własne mieszkanie to marzenie wielu dorosłych Polaków. Najczęściej jest to niewielka przestrzeń, którą staramy się jak najlepiej zagospodarować. Sprytniejsi inwestorzy korzystają z takich podpowiedzi producentów jak łóżko piętrowe 3 osobowe. Jak jeszcze można poprawić komfort mieszkania na małym metrażu?

 

Aranżacje, które porządkują przestrzeń

Dysponując niewielką przestrzenią, zaczynamy doceniać każdy jej skrawek. Dwa razy zastanowimy się, zanim w mieszkaniu pojawi się kolejny mebel lub większa dekoracja. To właśnie do takich wnętrz tworzy się całe kolekcje jak w Lano Meble, które nie zajmują zbyt wiele przestrzeni. Mają wszystkie niezbędne elementy jak regał, półka czy biurko. Ogromną popularnością cieszą się różnego typu meble modułowe oraz łóżko piętrowe 3 osobowe lub też dla dwóch osób. Meble modułowe to kilka pomysłów w jednym. Często jest to łóżko piętrowe z opcją zabudowanego biurkiem parteru. Dla nieco większej rodziny doskonałym pomysłem jest łóżko dla trójki dzieci.

Rozkładane łóżko piętrowe 3 osobowe

Jak meblować małe mieszkanie? Najlepiej unikać mebli, które mają dodatkowo podłokietniki, rozkładane nóżki, grube oparcia. Świetnym pomysłem są meble, których rozmiar nie koliduje z dziennym światłem. Przy wyższych meblach dobrze sprawdzają się deski, tworzące prześwity. Taki efekt daje łóżko piętrowe 3 osobowe. Jest to bardziej rozbudowana koncepcja łóżka piętrowego dwuosobowego. Dostępna w wersji wysokiej lub krótkiej nadaje się nawet do kącika z obniżonym sufitem. Jak wygląda spanie na trzech posłaniach? Model wysoki przypomina zwykłe łóżko piętrowe. Pod niższym piętrem ma dodatkowe, trzecie posłanie. Model niski ma dwie dostawki pod głównym łóżkiem. Nie posiada drabinek.

Dwa poziomy mieszkania

Małe lokum może stać się areną śmiałych pomysłów architektonicznych. Jeśli tylko mamy sufit o wysokości minimum 280 cm, warto pomyśleć o zrobieniu antresoli. To idealne miejsce na homeoffice, kącik relaksu lub sypialnię. Tutaj także świetnie sprawdzi się łóżko piętrowe 3 osobowe. Dodatkowe dostawki mogą stanowić odrębne meble, które rozkłada się tylko na czas snu. Antresola to także idealne miejsce na niskie komplety meblowe. Wystarczy wisząca półka, regał oraz stolik nocny. Jeśli planujemy zrobić na niej kącik do spania dla dzieci, muszą mieć bezpieczne wejście na wyższą kondygnację.

Mały metraż ma swoje zalety. Uczy oszczędnego gospodarowania przestrzenią i tego, że nie warto magazynować niepotrzebnych przedmiotów.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl

Komentarze