Jakie drewno na meble ogrodowe?

16.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom & ogród   #ogród   #architektura ogrodowa   #altany   #wiaty   

Jesteś bardzo mocno zdeterminowany do tego, żeby samodzielnie wykonać meble drewniane? Pozostaje jeszcze odpowiedzieć sobie na pytania, z jakiego rodzaju drewnem do tego celu, najlepiej się posłużyć. Okazuje się, że możliwości do wyboru mamy naprawdę bardzo dużo. W takim razie, nie pozostaje nam nic innego, jak zapoznać się z najpopularniejszymi gatunkami drewna.

 

Meble sosnowe i modrzewiowe

Chyba jednymi z najpopularniejszych gatunków drewna, które są wykorzystywane podczas produkcji mebli, są sosna oraz modrzew. Ich największymi zaletami są oczywiście wyjątkowo duża dostępność i to jeszcze w niskiej cenie. Należy jednak pamiętać, że przy zachowaniu naturalnego wyglądu drewna trzeba liczyć się ze zmianami kolorystycznymi ich nawierzchni. W przypadku sosny, oddziałujące promienie słoneczne, przyczyniają się do powstawania przebarwień, natomiast w przypadku modrzewia - drewno zaczyna ciemnieć. Dla wielu osób, jednak takie zmiany są jak najbardziej do przyjęcia, a nawet uważają, iż zwiększają one walory estetyczne mebli.

Gatunki drewna - idealne na wytrzymałe meble

Poszukując idealnych gatunków drewna krajowego, które okaże się być najbardziej wytrzymałe, warto w pierwszej kolejności skupić się na dębie, drewnie bukowym, olchowym, a nawet na brzozie. Szczególnie buk i dąb gwarantują nam meble naprawdę wytrzymałe. Ponieważ te gatunki drewna są niesamowicie twarde. Natomiast, jeżeli chcemy w prosty sposób modyfikować kolor mebli, wtedy lepiej jest zdecydować się na olchę. Ponieważ właśnie ten gatunek drewna, wyróżnia się jednolitym odcieniem.

Meble z drewna egzotycznego

Coraz większą popularnością cieszą się również meble ogrodowe, które są wykonane z drewna egzotycznego. Warto mieć tutaj na myśli przede wszystkim takie gatunki jak teak, merbau, czy też meranti. Wszystkie z nich wyróżniają się wyjątkową trwałością na czynniki zewnętrzne. W końcu drewno takie pozyskiwane jest najczęściej ze stref klimatycznych, w których mamy do czynienia nie tylko z dużą wilgotnością, ale również częstymi i gwałtownymi zmianami pogodowymi.

Meble wykonane samodzielnie, czy jednak kupione

Gdy zaczynasz interesować się coraz bardziej meblami ogrodowymi, szczególnie tymi wykonanymi z drewna egzotycznego, może zaczynasz się zastanawiać również nad tym, czy nie lepiej będzie, jeżeli jednak zamówisz gotowe meble. Ponieważ może się okazać, że wykonanie mebli z takiego drewna może okazać się co najmniej kłopotliwe.

W takim razie, gdzie najlepiej jest szukać eleganckich, ale i również niezwykle wytrzymałych mebli ogrodowych, wykonanych z drewna? Jednym z najpopularniejszych sklepów z drewnianymi meblami ogrodowymi (https://ogrodolandia.pl/drewniane-meble-ogrodowe), jest – Ogrodolandia. W tym miejscu z powodzeniem zamówisz zarówno meble wykonane z  tradycyjnego drewna krajowego, jak i również egzotycznego - szczególnie teaku.

Warto jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim kolorze mają być takie meble. Ponieważ do wyboru jest przynajmniej kilka różnych wersji kolorystycznych. Wśród nich wymienia się między innymi, wersję naturalną. Czyli nic innego, jak naturalne drewno pokryte wyłącznie bezbarwnym impregnatem. Nie ma jednak problemu z tym, by drewno było pomalowane również zaimpregnowane w nieco innym odcieniu. Wtedy jednak również są zachowane naturalne słoje drewna. Natomiast inną opcją, z której także Klienci często korzystają, to meble wykonane z drewna barwionego. Do najmodniejszych kolorów zalicza się oczywiście biały, szary oraz czarny.

Inspiracje na wagę złota

Pamiętaj, że to Ty podejmujesz ostateczną decyzję co do tego, czy konkretne meble do swojego ogrodu lub na taras, będziesz wykonywać we własnym zakresie, czy jednak najzwyczajniej w świecie dokonasz zamówienia gotowego kompletu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby inspirować się gotowymi rozwiązaniami i spróbować wykonać podobne meble na własną rękę. Oczywiście trzeba liczyć się również z tym, że do tego celu potrzeba chociaż minimalnych umiejętności w zakresie stolarstwa, a także doświadczenie. Ale przecież każdy kiedyś zaczynał od zera, dlatego właśnie zawsze warto próbować.

To może Cię także zainteresować:
Urządzamy ogród dla dużych i dla małych
Zabezpiecz dom przed złodziejem!
Wspólny pokój dla rodzeństwa to nie koniec świata

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: ogrodolandia

Komentarze