Jaki prezent dla nauczycieli na koniec roku?

19.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta   #dziecko   #szkoła   #nauczyciel   #rok szkolny   #wakacje   

Już za kilka dni w szkołach zabrzmi ostatni dzwonek. Kolejny rok szkolny zbliża się ku końcowi. Jak podziękować nauczycielowi za całoroczny trud nauczania? Kwiatek i czekoladki na zakończenie roku szkolnego to w ostatnich czasach już zbyt mało. Pedagodzy w podzięce od swoich podopiecznych otrzymują teraz biżuterie, książki, sprzęt AGD lub RTV a nawet wykupiony weekend w SPA.

 

W tym artykule spróbujemy podsunąć Wam kilka pomysłów na prezenty mające większą wartość sentymentalną niż biżuteria czy sprzęt AGD.

 

1. Kubek lub koszulka ze zdjęciem

Dobrym i niedrogim pomysłem na prezent dla nauczyciela jest prezent ze zdjęciem całej klasy. Zdjęcie można umieścić na kubku, na koszulce, na maskotce… jest wiele możliwości, a każdy nauczyciel który spojrzy na tę miłą pamiątkę na pewno się uśmiechnie.

 

2. Pamiętnik

Według nas świetnym pomysłem na prezent dla nauczyciela jest pamiętnik stworzony samodzielnie przez uczniów. Wystarczy kupić pusty album, uzupełnić go wpisami, anegdotkami, podziękowaniami i dokleić kilka wspólnych zdjęć. Taki prezent na pewno rozczuli nawet najbardziej surowego nauczyciela.

 

3. Plakat

Podobnym prezentem do pamiętnika jest plakat. Na dużej kartce papieru cała klasa może napisać kilka miłych słów od siebie dla nauczyciela, również można poprzyklejać zdjęcia i inne przypominające wspólne chwile rzeczy a następnie włożyć plakat w antyramę i podarować nauczycielowi. Wzruszenie gwarantowane!

 

4. Film

Doskonałym pomysłem który na pewno sprawi radość nauczycielowi jest film. Klasa może nagrać podziękowania dla nauczyciela i powspominać wspólne chwile na nagraniu. A nauczyciel na pewno nie raz z łezką w oku wróci do tego nagrania. 

 

5. Uroczyste pożegnanie

Fajnym pomysłem jest także zorganizowanie pożegnania w małym gronie. Można to zrobić np. na ostatniej lekcji z nauczycielem. Uczniowie mogą udekorować klasę, przynieść ciasto, wspólnie usiąść i wspominać. Jeżeli nie ma możliwość zrobienia takiego pożegnania w szkole można zaprosić nauczyciela po zajęciach na lody lub na piknik.

 

6. Pomoc innym

W niektórych szkołach przyjęły się już zbiórki na cel charytatywny. Nauczyciele sami wyszli z propozycją że zamiast drogich prezentów dla nich lepiej pomóc tym którzy tej pomocy potrzebują. Zbierane są np. maskotki, przybory szkolne lub słodycze. Dary te można wspólnie zawieźć z nauczycielem do wybranego przez siebie miejsca.

 

Coraz więcej nauczycieli zgodnie twierdzi, że drogie prezenty są dla nich krępujące i wystarczającym prezentem dla nich jest uśmiech i życzliwość swoich wychowanków.

 

To może Cię także zainteresować:
Jaki upominek wybrać dla gości weselnych?
Szukasz szkoły językowej? Odpowiedz sobie na jedno ważne pytanie!
Jaki prezent wybrać dla ukochanego?

red. DDWLKP.pl | źródło: ddwlkp.pl | foto: pixabay.com

Komentarze