Jak zabezpieczyć telefon?

05.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #gadżety   #telefon   #zabezpieczenie   

Telefony komórkowe obecnie to mała skarbnica wiedzy. Już nie służą tylko do dzwonienia i wysyłania smsów, ale mają wiele innych funkcji. Dlatego zgubienie smartfona może oznaczać ogromną stratę nie tylko materialną. Na telefonie, poza prywatnymi smsami, mogą przecież znajdować się różne zdjęcia, które niekoniecznie chcemy udostępnić innym. Wiele osób ma na nich też prywatne i służbowe maile oraz dostępy do różnych kont. Nikt z nas więc nie chce zgubić telefonu, na szczęście możemy go zapezpieczyć na wszelki wypadek.

 

Sprawdźmy numer IMEI telefonu

Numer IMEI może się okazać niezwykle potrzebny w przypadku utraty telefonu. To właśnie dzięki niemu można zindetyfikować nasz sprzęt. IMEI to inaczej taki PESEL dla telefonu. Podczas zgłaszania zguby, musimy koniecznie podać go policji. Jak sprawdzić IMEI naszego telefonu? Ten numer znajdziemy na oryginalnym opakowaniu, w ustawieniach telefonu, może też być podany na karcie SIM. Najszybciej do niego dotrzemy jednak, gdy wpiszemy w urządzeniu kod #06#, który działa na wszystkich modelach. Następnie należy gdzieś zapisać numer IMEI i schować na wszelki wypadek.

Reguralnie wykonujmy kopię zapasową

W telefonie komórkowym mamy zapisanych wiele danych, które mogą nam być potrzebne. W tym małych urządzeniach znajduje się też więcej zdjęć niż w rodzinnym albumie. Nikt nie chce utracić tych danych wraz ze zgubieniem telefonu. Czasami nie udaje się odnaleźć urządzenia, więc tworzenie kopii zapasowych jest jedyną szansą na odzyskanie informacji, które znajdują się na nim. Przydatna będzie ona również, gdy nasz telefon ulegnie uszkodzeniu.

Zainstaluj aplikacje lokalizujące

Jest mnóstwo aplikacji ułatwiających namierzanie telefonu. Dlatego jego zguba niekoniecznie oznacza, że pożegnaliśmy się z nim na zawsze. Na rynku dostępne są coraz dokładniejsze aplikacje ułatwiające lokalizajcę telefonu. Warto zainstalować jedną z nich, może to sprawić, że zaginiony w przyszłości telefon bardzo szybko się odnajdzie.

Zadbaj o zdalne zarządzanie telefonem

Warto też zainstalować aplikacje, które ułatwiają zdalne zarządzanie telefonem Można też go połączyć z naszym kontem w Google. Dzięki tym rozwiązaniom będziemy mogli wykasować wszystkie dane w naszym urządzeniu. Tym sposobem nie będziemy musieli się martwić, że nasze zdjęcia ani inne ważne informacje trafią w niepowołane ręce.

Jak postępować w przypadku utraty telefonu?

Przede wszystkim nie powinniśmy panikować, tylko spokojnie go poszukać. Najpierw należy sprawdzić wszystkie miejsca, w których może się znajdować i poprosić kogoś, aby do nas zadzwonić. Być może tylko go gdzieś schowaliśmy. Jeśli jednak okaże się, że telefon faktycznie zaginął, musimy szybko dzialać. Warto zgłosić utratę urządzenia na policji. Przed udaniem się na komisariat, przygotujmy wszystkie niezbędne dane. Próbujmy też zlokalizować go za pomocą aplikacji. Jeżeli nasze starania będą nieskuteczne i telefon się nie odnajdzie, wykasujmy z niego dane. Na wszelki wypadek zmieńmy hasła na wszystkich kontach, z których korzystaliśmy na urządzeniu.

To może Cię także zainteresować:
O czym trzeba pamiętać wyruszając na rower zimą?
Architekt - czy to zawód z przyszłością?
Szukasz szkoły językowej? Odpowiedz sobie na jedno ważne pytanie!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze