Jak wybrać odpowiedni wypoczynek dla swojego dziecka?

24.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta   #dziecko   #wypoczynek   #lato   #wakacje   

Wakacyjny czas zbliża się wielkimi krokami. Od słonecznych poranków i błogiego lenistwa dzieli nas zaledwie kilka miesięcy. Przed niemal każdym rodzicem staje nie lada wyzwanie: kiedy najlepiej zaplanować wakacje i jak wybrać odpowiedni wypoczynek dla swojego dziecka?

 

Chęć i dobre nastawienie fundamentem udanych wakacji

Po całorocznych staraniach, niemal każde dziecko zasługuje na chwilę relaksu i rozrywki. Dla najmłodszych nie ma nic lepszego niż spędzanie wolnego czasu w gronie swoich rówieśników. To właśnie nowe przyjaźnie zawiązywane podczas obozów bądź półkolonii, stanowią fundament niezapomnianej zabawy. Pamiętajmy jednak, że dziecko musi wyrażać chęć uczestnictwa w obozie i nie można zachęcać go do niego na siłę. Zmuszając swoją pociechę do wyjazdu narażamy się nie tylko na ograniczenie jej zaufania, ale i dezaprobatę ze strony opiekunów zorganizowanego wypoczynku.

Nadzór i odpowiedzialność prawna

Najważniejszym aspektem w wyborze organizatora letniego wypoczynku są kwestie organizacyjno-prawne. Posyłając dziecko na wycieczkę czy półkolonie, warto zorientować się, czy organizator jest zgłoszony do kuratorium, czy zapewnione warunki faktycznie znajdują swoje odzwierciedlenie w świetle przepisów sanepidu, a zorganizowany wyjazd jest legalny.

- Jako ojciec dziesięciolatka i pracownik na co dzień odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, jestem niezwykle wyczulony na warunki, w jakich przebywa mój syn. Gdy wysłałem Stasia na obóz piłkarski ze SportujMy.pl, kwestie prawno-ekonomiczne, były pierwszymi na jakie zwróciłem szczególną uwagę. Po obozie, śmiało mogę stwierdzić, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a warunki zakwaterowania nie budziły żadnych zastrzeżeń. Staś nie tylko wrócił zadowolony z wakacji, ale i bogaty w bezcenne doświadczenie. – mówi Jan, tata 10-letniego Stasia.

Dostosowane grupy wiekowe

Każdy uczestnik zorganizowanych obozów bądź półkolonii najlepiej czuje się w towarzystwie własnych rówieśników. To właśnie z nimi może spędzać komfortowo czas i wspólnie wymieniać się własnymi spostrzeżeniami. W trosce o komfort i poczucie pewności siebie wśród najmłodszych, warto zorientować się do jakiej grupy zostanie przydzielone nasze dziecko. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji będzie wypoczynek w gronie nie tylko kolegów ze szkoły, ale i przyjaciół z boiska.

Doświadczenie

Priorytetem w podjęciu ostatecznej decyzji powinno być doświadczenie organizatorów. Dokonując przeglądu firm zajmujących się organizowaniem wakacyjnego wypoczynku, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kompetencje kadry oraz staż wykonywanej pracy.

- Wakacje ze SportujMy.pl spędzamy już trzeci rok z rzędu. Dlaczego? Odpowiedź wydaje się być prosta. Adrian na co dzień nie może doczekać się zajęć w Akademii Piłkarskiej Reissa ze swoim trenerem, dlatego nie mogłoby go zabraknąć podczas wyjazdu całej drużyny na letni obóz. – mówi Monika, mama 6-letniej Kasi i 11-letniego Adriana.

Jeśli jeszcze nie zaplanowałeś wakacji dla swojego dziecka, koniecznie zajrzyj na www.sportujmy.pl bądź zadzwoń na: 519400071

 

To może Cię także zainteresować:
Dekoracje stołu weselnego - co wybrać?
Poskromić dwulatka. Zabawki, które zainteresują nawet największego buntownika
Edukacyjne zabawki dla dzieci

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze