Jak w bezpieczny sposób pozbyć się blizn? Laser frakcyjny w ruch!

07.08.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Blizny powstają na skutek przebytych urazów, polegających na przerwaniu ciągłości skóry. Ich podłoże może być różne, podobnie jak rodzaj – wyróżniamy blizny przerostowe, atroficzne oraz bliznowce. Niektóre z nich pojawiają się po operacjach, inne po przykrych zdarzeniach takich, jak udział w pożarze. Szukanie metody, która pozwoli skutecznie pozbyć się nieestetycznych zmian, jest więc jak najbardziej uzasadnione. Prezentujemy technologię, dzięki której wiele osób bezpowrotnie pozbyło się blizn. Dowiedz się więcej!

 

Blizny to częste źródło kompleksów, a nawet przyczyna depresji. Trzeba z nimi walczyć 

Nie każdy jest w stanie zaakceptować zmiany, które pojawiają się na skórze nieoczekiwanie, wbrew naszej woli. Zgłoszenie się do specjalistów z zakresu medycyny estetycznej jest więc słuszną decyzją. Nawet, jeżeli od razu nie zdecydujemy się skorzystać z zabiegu usuwania blizn, skonsultujemy się z lekarzem medycyny estetycznej i poznamy dostępne metody, pozwalające zredukować różne zmiany skórne. Jedną z nich jest usuwanie blizn laserem frakcyjnym, emitującym wiązkę dwutlenku węgla CO2. Przy pomocy tego innowacyjnego urządzenia, w nieinwazyjny sposób można wygładzić blizny i odmłodzić skórę.

Impulsy generowane przez laser przenikają w głąb skóry, w efekcie czego obecna w tkankach woda ulega podgrzaniu. Wytworzone ciepło oddziałuje na tkanki i pobudza je do regeneracji, co skutkuje powstawaniem nowych włókien kolagenowych. Obecnie uważa się, że redukcja blizn z wykorzystaniem lasera frakcyjnego to najbardziej skuteczny zabieg ze wszystkich dostępnych na rynku. Dodatkowym plusem jest uniwersalność metody: usuwanie blizn tą technologią może być przeprowadzane na różnych typach skóry, na zrostach każdej wielkości. Lista przeciwwskazań do zabiegu nie jest długa, podobnie jak okres gojenia się skóry. Jeżeli lekarz uzna, że redukcja blizn laserem frakcyjnym jest wskazana w danym przypadku, warto to rozważyć.

Jakie odczucia wiążą się z zabiegiem usuwania blizn laserem frakcyjnym?

Pacjenci zainteresowani redukcją blizn przy użyciu nowoczesnego lasera frakcyjnego często mają wątpliwości, związane z przebiegiem zabiegu. Czy będzie bolesny? Jakie odczucia będą mi towarzyszyć? Na te pytania uzyskamy odpowiedzi podczas konsultacji – gdy lekarz medycyny estetycznej, przeprowadzający resurfacing skóry, przybliży nam całą procedurę. Takiego specjalistę można znaleźć w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik, gdzie usuwanie blizn laserem jest wykonywane przez doświadczonych lekarzy. Zabieg wykorzystujący laser frakcyjny jest bezbolesny i z reguły nie jest konieczne podawanie znieczulenia. Czas trwania jednej sesji wynosi około godziny, a dla satysfakcjonującego efektu przeprowadza się od trzech do sześciu zabiegów. Jeżeli blizny obniżają Twoją samoocenę i negatywnie wpływają na akceptację wyglądu, poszukaj dodatkowych informacji o redukcji niedoskonałości, występujących na skórze. Być może to właśnie laser frakcyjny pozwoli Ci bezpowrotnie pozbyć się blizn i na nowo uwierzyć w siebie.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl

Komentarze