Jak urządzić kuchnię – inspiracje

03.06.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #ogród   #kuchnia   #inspiracje   

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, bardzo często nazywane jego sercem. To w końcu w kuchni koncentruje się życie przeciętnej polskiej rodziny. Bardzo często, wtedy gdy zaprasza się gości, ostatecznie spotkanie z salonu przenosi się właśnie do kuchni. Kuchnia po prostu kojarzy się z ciepłem, z jedzeniem, ciepłą herbatą i odpoczynkiem przy niej. Być może to właśnie te i inne skojarzenia sprawiają, że ludzi tak zwyczajnie ciągnie do kuchni.

 

Nie dziwi zatem to, że większość kobiet marzy o pięknie urządzonej kuchni, z idealnym kompletem mebli oraz różnymi detalami. Kiedy zatem następuje ten cudowny moment w życiu, w którym pojawia się okazja, aby urządzić swoją wymarzoną kuchnię, warto wcześniej zebrać trochę inspiracji. Dobrym sposobem jest przeglądanie magazynów wnętrzarskich i wycinanie stron, które następnie wkleja się do jakiegoś zeszytu, na których są pięknie zrealizowane projekty kuchni. Jeżeli jednak komuś ten sposób wydaje się trochę przestarzały, to samo można zrobić na komputerze, zakładając specjalny folder na zdjęcia kuchni znalezionych  w internecie.

 

Kuchenna zabudowa

Jeżeli już wybierze się najpiękniejsze pomysły, czas przejść do realizacji. W kuchni kluczowe są funkcjonalne meble oraz sprzęt AGD, a także takie ich rozmieszczenie, aby wygodnie się z nich korzystało na przykład podczas przygotowywania posiłków. Sporo osób decyduje się na zakup mebli robionych na wymiar, co jest dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy kuchnia jest niewielka i cenne jest zabudowanie każdego jej fragmentu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na meble robione na wymiar trzeba czasami poczekać nawet kilka tygodni. Kolejny ważny punkt do wybór sprzętu AGD. Dobrym pomysłem jest zabudowanie na przykład lodówki czy piekarnika, dzięki czemu sprzęty te będą się piękniej prezentowały w kuchni. Nie da się jednak ukryć, że to dodatkowy i to całkiem duży koszt. Jeżeli wybierze się sprzęt stylizowany na retro, nie ma konieczności zabudowywania go, gdyż sam z siebie jest po prostu bardzo atrakcyjny wizualnie.

 

Detale

Tak naprawdę w urządzeniu każdego wnętrza najważniejsze są detale, małe ozdoby i dekoracje, które wpływają na to, że wnętrzne jest postrzegane jako piękne. W przypadku kuchni na pewno niebagatelne znaczenie mają elementy takie jak blaty kuchenne, zlewozmywak czy bateria. Blaty warto kupić naprawdę wysokiej jakości, ponieważ często się na nich kroi, albo odstawia się na nie gorące naczynia. Powinny być trwałe i wytrzymałe. Jeżeli ma się w kuchni zmywarkę, a zlewozmywak służy głównie do opłukiwania warzyw czy owoców, warto postawić na duży ceramiczny zlew, taki w stylu skandynawskim, który dodaje każdej kuchni odrobinę elegancji.

 

Otwarte półki

W kuchni większość rzeczy może być po prostu schowana w szafkach, dzięki czemu to pomieszczenie wygląda bardziej schludnie, ale można też pójść trochę innym tropem. Ostatnimi czasy szalenie modne są bowiem otwarte półki w kuchni, na których można poustawiać na przykład filiżanki i kubki, albo słoiki wypełnione kaszą czy bakaliami. Taka kuchnia od razu sprawia cieplejsze wrażenie. Aż chce się w niej stanąć, z kubkiem ciepłej herbaty w dłoni i chwilę pomyśleć o życiu.

 

Artykuł został przygotowany przez firmę Dom & House - Apartamenty specjalizującej się w wynajmie apartamentów w Trójmieście

 

 

To może Cię także zainteresować:
Trochę ciepła w domu, czyli jakie drewno kominkowe kupować
Zabezpiecz dom przed złodziejem!
Wspólny pokój dla rodzeństwa to nie koniec świata

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze